Sussex Masters. Prince Regent, July 2001
 Event 01      Mixed     4 x 25m Medley Team     240 years and over 
         E.B.T:  1m 15.17   (1999)   Haywards Heath S.C.
1 Haywards Heath    1m 09.20
2 Eastbourne    1m 13.62
 
Event 02      Mixed     4 x 25m Freestyle Team     160 years and over 
                                NEW EVENT
1 Haywards Heath   A 54.41
2 Hastings    56
3 Crawley    57.75
4 Eastbourne    59.22
5 Burgess Hill    59.37
6 Brighton Dolphin    1m 00.70
7 Haywards Heath   B 1m 02.67
8 Chichester Cormorant   A 1m 04.31
9 Chichester Cormorant   B D.N.S.
 
Event 03      Mixed     100 metres  Backstroke   
1 Geoff Goodwin B M CRW 1m 09.03
2 Michael Barber A M CHC 1m 09.03
3 Graham Saunders B M BUR 1m 09.89
4 Emma Webster B W HSG 1m 13.41
5 David Hamm E M BRI 1m 14.03
6 James Davies B M BRD 1m 15.09
7 Greg Knapman D M EAS 1m 16.22
8 Christopher Dawson E M HSG 1m 19.20
9 Diane Christmas B W BRD 1m 20.55
10 Barrie Rolfe F M SSS 1m 22.91
11 Kathy Bidnall E W HAH 1m 23.09
12 Margaret Wilding H W HAH 1m 23.15
13 Melanie Eldridge G W BRI 1m 38.64
14 Rodney Miller G M EAS 1m 39.69
15 Rose Dudeney F W HAH 1m 41.48
16 Christopher Jones G M HAH 1m 43.12
17 Elaine Cruttenden A W CHC 1m 43.42
18 Jenny Nodes E W BRI 1m 44.09
19 David Hayes H M HAH 1m 44.82
20 Hilary Knott E W CHC 1m 45.37
21 Jane Kewley F W HAH 1m 46.13
22 Jonathan Roberts E M BUR 1m 53.42
23 Hilary Brown G W BCN 1m 53.55
24 Pat Hartland F W EAS 1m 57.88
25 Betty Rose K W BCN 2m 05.79
26 Robert Crouch H M EAS D.N.S.
27 Charlotte Leahy A W HAH D.N.S.
28 Ali Lewis C W BRD Disq.
 
Event 04     Women     50 metres  Freestyle   
1 Pauline Freestone B W BRD 30.57
2 Linda Blinch D W CRW 30.9
3 Nicola Lovelock A W BUR 31.06
4 Eileen Luther D W HAH 31.66
5 Emma Whatmore A W CHC 31.67
6 Fiona West D W CHC 31.86
7 Suzanne Maidment C W CRW 32.33
8 Laura Hoodless D W HSG 32.35
9 Sarah Naish C W BRD 32.54
10 Anne Connon B W EAS 32.61
11 Meryl Alexander F W CRW 33.53
12 Lynda Miller G W EAS 35.75
13 Margaret Wilding H W HAH 35.94
14 Melanie Eldridge G W BRI 36.3
15 Gillian Tubbs B W BUR 36.98
16 Christine Sage D W BXH 37.16
17 Caroline Blagg E W BUR 37.86
18 Janet Jeffries G W EAS 38.73
19 Jenny Nodes E W BRI 39.19
20 Jennifer Dean G W HAH 39.91
21 Margaret Hollamby E W HAH 39.91
22 Rose Dudeney F W HAH 40.09
23 Pauline Draper E W BUR 40.2
24 Rosemary Fordyce E W CHC 40.3
25 Nina Foord F W BCN 41.08
26 Sarah Monger D W CHC 41.79
27 Pat Hartland F W EAS 42.53
28 Hilary Knott E W CHC 42.53
29 Jane Kewley F W HAH 42.55
30 Hilary Brown G W BCN 43.77
31 Margaret Gill H W BRD 45.11
32 Audrey Taylor J W BRD 53.06
33 Betty Rose K W BCN 54.53
34 Margaret Duganski D W CHC D.N.S.
35 Anke Braun C W BRD D.N.S.
36 Charlotte Leahy A W HAH D.N.S.
 
Event 05      Men     50 metres  Freestyle   
1 Michael Barber A M CHC 23.72
2 Anton Kiss C M HAH 25.94
3 Jacques du Preez B M BUR 26.38
4 Timothy Fraser D M HAH 27.05
5 Simon Hooper C M HSG 27.17
6 Geoff Goodwin B M CRW 27.64
7 Graham Saunders B M BUR 27.81
8 Neil Bradfield A M CHC 27.85
9 Andrew Gasson A M BUR 28.44
10 Barrie Rolfe F M SSS 28.51
11 John Webster D M HSG 28.63
12 David Hamm E M BRI 29.03
13 Daren Tubbs C M BUR 29.26
14 Mick Anson C M BRD 30.07
15 Simon Heywood C M BRD 30.26
16 Nicholas Sherwin F M ATL 30.29
17 Greg Knapman D M EAS 30.39
18 David Hart F M HAH 31.15
19 Christopher Dawson E M HSG 31.34
20 John Rosser D M CHC 31.66
21 Mike Plowman E M BXH 31.8
22 Trevor Boswell E M EAS 31.84
23 David Cumming H M EAS 31.9
24 Tim Pearce H M HSG 31.95
25 Anthony Gimson H M HAH 32.23
26 Keith Mathieson H M BRI 32.42
27 Paul Davies D M CRW 32.74
28 James Ewart D M CHC 33.46
29 Peter Anderson D M BUR 33.98
30 John Walker J M BRI 34
31 Peter Floyd G M HAH 34.13
32 Rodney Miller G M EAS 34.64
33 John Shepherd E M LEW 34.95
34 Christopher Jones G M HAH 35.07
35 Robert Crouch H M EAS 36.34
36 Robin Low J M BUR 37.2
37 Anthony Platts F M HAH 37.36
38 David Hayes H M HAH 37.81
39 Edward Peters G M HAH 38.1
40 Jonathan Roberts E M BUR 41.72
41 John Watts F M HSG 45.98
42 Richard Reeve L M BRD 47.39
43 Brian Wilson F M CRW D.N.S.
44 Malcolm Legg D M CHC D.N.S.
45 Roger White D M HAH D.N.S.
46 Felix Komenker B M BRD D.N.S.
47 Kevin Hall A M BRI D.N.S.
 
Event 06      Mixed     100 metres  Butterfly   
1 Timothy Fraser D M HAH 1m 08.19
2 Kevin Hall A M BRI 1m 11.23
3 Laura Hoodless D W HSG 1m 18.04
4 Barrie Rolfe F M SSS 1m 18.80
5 Rob French D M BRD 1m 18.80
6 Emma Whatmore A W CHC 1m 18.80
7 David Cumming H M EAS 1m 21.24
8 Nicola Lovelock A W BUR 1m 21.24
9 Pauline Freestone B W BRD 1m 23.41
10 Meryl Alexander F W CRW 1m 24.44
11 Christopher Dawson E M HSG 1m 27.80
12 Fiona West D W CHC 1m 31.09
13 Christopher Jones G M HAH 1m 33.59
14 Scott Marosek B M CHC 1m 33.74
15 Alan Dugan F M BXH 1m 45.99
16 Elaine Cruttenden A W CHC 1m 46.88
17 Sarah Monger D W CHC 1m 53.57
18 Rodney Miller G M EAS Disq.
19 Robert Crouch H M EAS D.N.S.
20 Neil Stanley D M BXH D.N.S.
21 Margaret Duganski D W CHC D.N.S.
22 Sarah Clark A W SSS D.N.S.
 
Event 07     Women     50 metres  Breaststroke   
1 Linda Blinch D W CRW 39.45
2 Karen Sargent B W HAH 39.46
3 Suzanne Maidment C W CRW 42.65
4 Fiona West D W CHC 42.84
5 Susan Crouch D W EAS 44.42
6 Anne Connon B W EAS 44.66
7 Kathy Bidnall E W HAH 46.23
8 Margaret Wilding H W HAH 46.36
9 Pauline Draper E W BUR 47.31
10 Christine Sage D W BXH 47.6
11 Sarah Monger D W CHC 48.88
12 Nina Foord F W BCN 49.66
13 Rose Dudeney F W HAH 49.96
14 Jennifer Dean G W HAH 50.22
15 Janet Jeffries G W EAS 51.24
16 Jane Kewley F W HAH 51.88
17 Hilary Knott E W CHC 52.03
18 Rosemary Fordyce E W CHC 56.46
19 Audrey Taylor J W BRD 56.64
20 Pat Hartland F W EAS 57.69
21 Betty Rose K W BCN 60.57
22 Glenise Buck G W HAH D.N.S.
23 Anke Braun C W BRD D.N.S.
 
Event 08      Men     50 metres  Breaststroke   
1 James Davies B M BRD 34.62
2 Geoff Goodwin B M CRW 34.87
3 Neil Bradfield A M CHC 36.27
4 Michael Barber A M CHC 36.42
5 David Hamm E M BRI 36.93
6 Christopher Jones G M HAH 38.12
7 Daren Tubbs C M BUR 38.23
8 Trevor Boswell E M EAS 38.32
9 Simon Heywood C M BRD 38.83
10 Peter Floyd G M HAH 40.16
11 David Hart F M HAH 40.17
12 Barrie Rolfe F M SSS 40.74
13 Greg Knapman D M EAS 41.41
14 Anthony Gimson H M HAH 42.5
15 Anthony Gimson H M HAH 42.5
16 John Rosser D M CHC 42.55
17 Mike Plowman E M BXH 42.69
18 James Ewart D M CHC 43.52
19 John Shepherd E M LEW 43.78
20 Albert Kendrick H M EAS 43.94
21 Peter Anderson D M BUR 44.73
22 Nicholas Sherwin F M ATL 46.07
23 Tim Pearce H M HSG 46.09
24 Paul Davies D M CRW 46.41
25 Edward Peters G M HAH 46.57
26 John Walker J M BRI 46.62
27 Derek Goodsell H M EAS 46.79
28 Anthony Platts F M HAH 47.56
29 Robin Low J M BUR 47.79
30 Alan Dugan F M BXH 48.8
31 Jonathan Roberts E M BUR 52.13
32 John Watts F M HSG 71.72
33 Brian Wilson F M CRW D.N.S.
34 Neil Stanley D M BXH D.N.S.
35 Malcolm Legg D M CHC D.N.S.
36 Felix Komenker B M BRD D.N.S.
 
Event 09     Women     4 x 25 metres  Ind. Medley   
1 Emma Webster B W HSG 1m 16.13
2 Linda Blinch D W CRW 1m 16.77
3 Karen Sargent B W HAH 1m 18.11
4 Emma Whatmore A W CHC 1m 19.98
5 Nicola Lovelock A W BUR 1m 20.29
6 Laura Hoodless D W HSG 1m 23.47
7 Ali Lewis C W BRD 1m 24.51
8 Fiona West D W CHC 1m 25.42
9 Kathy Bidnall E W HAH 1m 26.28
10 Susan Crouch D W EAS 1m 27.86
11 Margaret Wilding H W HAH 1m 31.47
12 Melanie Eldridge G W BRI 1m 34.79
13 Christine Sage D W BXH 1m 35.66
14 Elaine Cruttenden A W CHC 1m 38.96
15 Janet Jeffries G W EAS 1m 40.04
16 Rose Dudeney F W HAH 1m 40.49
17 Caroline Blagg E W BUR 1m 42.60
18 Jenny Nodes E W BRI 1m 43.28
19 Jennifer Dean G W HAH 1m 44.28
20 Sarah Monger D W CHC 1m 45.86
21 Jane Kewley F W HAH 1m 46.56
22 Nina Foord F W BCN 1m 50.65
23 Pat Hartland F W EAS 1m 50.92
24 Hilary Brown G W BCN 1m 55.64
25 Audrey Taylor J W BRD 2m 05.77
26 Betty Rose K W BCN 2m 09.63
27 Glenise Buck G W HAH D.N.S.
28 Rosemary Fordyce E W CHC D.N.S.
29 Margaret Duganski D W CHC D.N.S.
30 Eileen Luther D W HAH D.N.S.
31 Sarah Clark A W SSS D.N.S.
 
Event 10      Mixed     4 x 25m Medley Team     200 years and over 
         E.B.T:  1m 05.07   (1998)   Haywards Heath S.C.
1 Haywards Heath   A 1m 05.02
2 Eastbourne    1m 09.78
3 Brighton    1m 11.93
4 Haywards Heath   B 1m 13.63
5 Burgess Hill    1m 17.42
6 Haywards Heath   C 1m 20.38
 
Event 11      Mixed     4 x 25m Freestyle Team     120 years and over 
                                NEW EVENT
1 Haywards Heath    54.8
2 Chichester Cormorant   A 55.09
3 Brighton Dolphin    55.39
4 Crawley    56.95
5 Burgess Hill    57.45
6 Chichester Cormorant   B 1m 04.31
 
Event 12      Mixed     4 x 25m Freestyle Team     240 years and over 
         E.B.T:  1m 05.52   (1999)   Haywards Heath S.C.
1 Haywards Heath    1m 04.96
2 Eastbourne    1m 05.00
 
Event 13      Mixed     4 x 25m Medley Team     160 years and over 
                                NEW EVENT
1 Haywards Heath   A 1m 02.44
2 Crawley    1m 05.16
3 Eastbourne    1m 05.24
4 Haywards Heath   B 1m 07.35
5 Burgess Hill    1m 08.14
6 Brighton Dolphin    1m 12.58
7 Chichester Cormorant   A 1m 17.20
8 Chichester Cormorant   B D.N.S.
 
Event 14      Mixed     100 metres  Freestyle   
1 Anton Kiss C M HAH 56.23
2 Timothy Fraser D M HAH 59.91
3 Michael Barber A M CHC 1m 00.32
4 Geoff Goodwin B M CRW 1m 01.12
5 Kevin Hall A M BRI 1m 01.44
6 Barrie Rolfe F M SSS 1m 05.75
7 David Hamm E M BRI 1m 06.42
8 Mick Anson C M BRD 1m 06.86
9 Pauline Freestone B W BRD 1m 08.34
10 Christopher Dawson E M HSG 1m 08.83
11 Nicola Lovelock A W BUR 1m 09.03
12 Linda Blinch D W CRW 1m 09.44
13 Emma Whatmore A W CHC 1m 09.83
14 Laura Hoodless D W HSG 1m 10.28
15 Suzanne Maidment C W CRW 1m 10.47
16 Scott Marosek B M CHC 1m 10.97
17 Nicholas Sherwin F M ATL 1m 11.02
18 Trevor Boswell E M EAS 1m 11.12
19 Robert Ramsden D M SSS 1m 11.19
20 David Hart F M HAH 1m 11.59
21 David Cumming H M EAS 1m 11.87
22 Mike Plowman E M BXH 1m 13.39
23 Anthony Gimson H M HAH 1m 14.37
24 Paul Davies D M CRW 1m 14.42
25 John Rosser D M CHC 1m 14.46
26 Fiona West D W CHC 1m 16.16
27 Meryl Alexander F W CRW 1m 16.42
28 John Shepherd E M LEW 1m 16.71
29 Keith Mathieson H M BRI 1m 16.72
30 Rodney Miller G M EAS 1m 17.15
31 Melanie Eldridge G W BRI 1m 20.82
32 Margaret Wilding H W HAH 1m 21.02
33 Christopher Jones G M HAH 1m 21.72
34 Elaine Cruttenden A W CHC 1m 22.49
35 Robert Crouch H M EAS 1m 23.79
36 Anthony Platts F M HAH 1m 24.04
37 John Walker J M BRI 1m 24.60
38 David Hayes H M HAH 1m 25.95
39 Christine Sage D W BXH 1m 26.93
40 Rose Dudeney F W HAH 1m 27.91
41 Jenny Nodes E W BRI 1m 28.27
42 Margaret Hollamby E W HAH 1m 29.89
43 Caroline Blagg E W BUR 1m 30.13
44 Jonathan Roberts E M BUR 1m 30.72
45 Rosemary Fordyce E W CHC 1m 30.80
46 Nina Foord F W BCN 1m 33.29
47 Pat Hartland F W EAS 1m 35.03
48 Hilary Brown G W BCN 1m 36.73
49 Margaret Gill H W BRD 1m 42.78
50 James Ewart D M CHC D.N.S.
51 Sarah Monger D W CHC D.N.S.
52 Margaret Duganski D W CHC D.N.S.
53 Felix Komenker B M BRD D.N.S.
54 Andrew Gasson A M BUR D.N.S.
55 Neil Bradfield A M CHC D.N.S.
56 Charlotte Leahy A W HAH D.N.S.
 
Event 15      Men     50 metres  Butterfly   
1 Graham Saunders B M BUR 30.42
2 Timothy Fraser D M HAH 30.57
3 Kevin Hall A M BRI 31.69
4 David Hamm E M BRI 32.32
5 Barrie Rolfe F M SSS 32.44
6 David Cumming H M EAS 33.9
7 Daren Tubbs C M BUR 34.94
8 Simon Heywood C M BRD 35.36
9 Christopher Dawson E M HSG 36.24
10 Robert Ramsden D M SSS 36.31
11 Tim Pearce H M HSG 39.1
12 Trevor Boswell E M EAS 40.25
13 Peter Anderson D M BUR 40.32
14 Nicholas Sherwin F M ATL 40.55
15 Christopher Jones G M HAH 40.58
16 Alan Dugan F M BXH 42.96
17 David Hart F M HAH 43.15
18 Anthony Platts F M HAH 43.97
19 Robert Crouch H M EAS 44.06
20 Paul Davies D M CRW 44.57
21 John Walker J M BRI 44.77
22 Edward Peters G M HAH 47.23
23 Neil Stanley D M BXH D.N.S.
24 Roger White D M HAH D.N.S.
25 Geoff Goodwin B M CRW D.N.S.
26 Rodney Miller G M EAS Disq.
 
Event 16     Women     50 metres  Butterfly   
1 Nicola Lovelock A W BUR 33.78
2 Emma Whatmore A W CHC 34.7
3 Laura Hoodless D W HSG 35.16
4 Pauline Freestone B W BRD 35.8
5 Meryl Alexander F W CRW 36.48
6 Fiona West D W CHC 37.71
7 Susan Crouch D W EAS 38.06
8 Ali Lewis C W BRD 38.28
9 Lynda Miller G W EAS 41.65
10 Melanie Eldridge G W BRI 45.79
11 Jenny Nodes E W BRI 46.73
12 Janet Jeffries G W EAS 48.36
13 Jennifer Dean G W HAH 50.12
14 Nina Foord F W BCN 51.97
15 Margaret Hollamby E W HAH 55.04
16 Sarah Monger D W CHC 55.52
17 Hilary Brown G W BCN 59.58
18 Betty Rose K W BCN 61.33
19 Glenise Buck G W HAH D.N.S.
20 Margaret Duganski D W CHC D.N.S.
21 Eileen Luther D W HAH D.N.S.
 
Event 17      Mixed     100 metres  Breaststroke   
1 Geoff Goodwin B M CRW 1m 17.00
2 James Davies B M BRD 1m 19.16
3 Trevor Boswell E M EAS 1m 25.20
4 Simon Heywood C M BRD 1m 26.42
5 Linda Blinch D W CRW 1m 26.51
6 Karen Sargent B W HAH 1m 27.23
7 Christopher Jones G M HAH 1m 28.24
8 Emma Whatmore A W CHC 1m 30.14
9 Albert Kendrick H M EAS 1m 33.42
10 David Hart F M HAH 1m 34.33
11 Suzanne Maidment C W CRW 1m 34.40
12 Anne Connon B W EAS 1m 36.36
13 Mike Plowman E M BXH 1m 37.00
14 Fiona West D W CHC 1m 38.15
15 John Shepherd E M LEW 1m 39.56
16 Pauline Draper E W BUR 1m 42.90
17 Elaine Cruttenden A W CHC 1m 44.97
18 Anthony Platts F M HAH 1m 45.55
19 Christine Sage D W BXH 1m 46.78
20 Sarah Monger D W CHC 1m 47.84
21 John Walker J M BRI 1m 48.59
22 Rose Dudeney F W HAH 1m 49.25
23 Derek Goodsell H M EAS 1m 50.32
24 Jane Kewley F W HAH 1m 51.36
25 Hilary Knott E W CHC 1m 52.65
26 Nina Foord F W BCN 1m 54.40
27 Pat Hartland F W EAS 1m 58.33
28 Rosemary Fordyce E W CHC 2m 09.80
29 Audrey Taylor J W BRD 2m 10.08
30 Betty Rose K W BCN 2m 16.20
31 James Ewart D M CHC D.N.S.
32 Neil Stanley D M BXH D.N.S.
33 Anke Braun C W BRD D.N.S.
34 Felix Komenker B M BRD D.N.S.
35 Neil Bradfield A M CHC D.N.S.
 
Event 18      Men     50 metres  Backstroke   
1 Simon Hooper C M HSG 31.34
2 Geoff Goodwin B M CRW 31.44
3 Michael Barber A M CHC 31.9
4 Jacques du Preez B M BUR 32.5
5 Graham Saunders B M BUR 32.53
6 David Hamm E M BRI 33.11
7 James Davies B M BRD 33.63
8 Greg Knapman D M EAS 34.44
9 Barrie Rolfe F M SSS 37.74
10 Daren Tubbs C M BUR 38.27
11 Mick Anson C M BRD 38.42
12 John Rosser D M CHC 40.3
13 Trevor Boswell E M EAS 41.31
14 Peter Anderson D M BUR 41.88
15 Nicholas Sherwin F M ATL 44.59
16 John Walker J M BRI 45.11
17 Robert Crouch H M EAS 45.14
18 Rodney Miller G M EAS 45.22
19 Keith Mathieson H M BRI 45.64
20 David Hayes H M HAH 46.85
21 Christopher Jones G M HAH 47.79
22 Robin Low J M BUR 48.42
23 Paul Davies D M CRW 49.49
24 Jonathan Roberts E M BUR 49.98
25 Richard Reeve L M BRD 62.2
26 John Watts F M HSG D.N.S.
27 Alan Dugan F M BXH D.N.S.
28 Brian Wilson F M CRW D.N.S.
29 Tim Pearce H M HSG D.N.S.
30 Christopher Dawson E M HSG D.N.S.
 
Event 19     Women     50 metres  Backstroke   
1 Eileen Luther D W HAH 34.97
2 Kathy Bidnall E W HAH 38.37
3 Margaret Wilding H W HAH 39.53
4 Ali Lewis C W BRD 40.49
5 Anne Connon B W EAS 40.68
6 Sarah Naish C W BRD 40.7
7 Susan Crouch D W EAS 42.11
8 Melanie Eldridge G W BRI 44.04
9 Fiona West D W CHC 44.32
10 Lynda Miller G W EAS 45.11
11 Margaret Hollamby E W HAH 48.24
12 Hilary Knott E W CHC 48.37
13 Jenny Nodes E W BRI 48.38
14 Rose Dudeney F W HAH 48.64
15 Janet Jeffries G W EAS 48.65
16 Jane Kewley F W HAH 49.06
17 Jennifer Dean G W HAH 52.57
18 Hilary Brown G W BCN 53.57
19 Sarah Monger D W CHC 56.15
20 Pat Hartland F W EAS 56.57
21 Nina Foord F W BCN 57.72
22 Betty Rose K W BCN 57.74
23 Audrey Taylor J W BRD 63.7
24 Margaret Duganski D W CHC D.N.S.
25 Anke Braun C W BRD D.N.S.
26 Diane Christmas B W BRD D.N.S.
 
Event 20      Men     4 x 25 metres  Ind. Medley   
1 Anton Kiss C M HAH 1m 05.43
2 Geoff Goodwin B M CRW 1m 07.92
3 Timothy Fraser D M HAH 1m 08.91
4 Michael Barber A M CHC 1m 11.00
5 David Hamm E M BRI 1m 14.82
6 Rob French D M BRD 1m 15.12
7 Barrie Rolfe F M SSS 1m 17.61
8 Simon Heywood C M BRD 1m 18.31
9 Daren Tubbs C M BUR 1m 19.32
10 Trevor Boswell E M EAS 1m 20.66
11 David Cumming H M EAS 1m 22.92
12 Robert Ramsden D M SSS 1m 23.45
13 Mick Anson C M BRD 1m 23.69
14 Scott Marosek B M CHC 1m 26.68
15 David Hart F M HAH 1m 26.80
16 Anthony Gimson H M HAH 1m 28.27
17 John Rosser D M CHC 1m 29.75
18 Peter Anderson D M BUR 1m 30.54
19 Christopher Jones G M HAH 1m 31.14
20 Nicholas Sherwin F M ATL 1m 35.65
21 John Shepherd E M LEW 1m 35.74
22 Anthony Platts F M HAH 1m 38.30
23 Paul Davies D M CRW 1m 38.36
24 Robert Crouch H M EAS 1m 39.76
25 John Walker J M BRI 1m 40.14
26 Robin Low J M BUR 1m 44.24
27 Jonathan Roberts E M BUR 1m 52.02
28 Alan Dugan F M BXH D.N.S.
29 Malcolm Legg D M CHC D.N.S.
30 Mike Plowman E M BXH D.N.S.
31 Christopher Dawson E M HSG D.N.S.
 
Event 21      Mixed     4 x 25m Freestyle Team     200 years and over 
         E.B.T:  56.81   (1995)   Haywards Heath S.C.
1 Haywards Heath   A 1m 01.11
2 Brighton    1m 01.89
3 Burgess Hill    1m 06.03
4 Eastbourne    1m 06.08
5 Haywards Heath   B 1m 08.86
6 Haywards Heath   C 1m 10.15
 
Event 22      Mixed     4 x 25m Medley Team     120 years and over 
                                NEW EVENT
1 Haywards Heath    1m 00.48
2 Burgess Hill    1m 04.36
3 Brighton Dolphin    1m 04.98
4 Crawley    1m 05.17
5 Chichester Cormorant   A 1m 05.44
6 Chichester Cormorant   B D.N.S.