Great Britain Masters Open Swimming Championships Results 2000


	Fri 2  June 2000 02:47 pm
EVENT 101 MIXED 1500m FREESTYLE              
 
OPEN AGE GROUP
Place	Name		YoB	Club		Time		100	200	300	400	500	600	700
							800		900		1000		1100		1200		1300		1400
1. Andrew COLLINS	(70)	Croydon Amph	18:14.13	1:07.77	2:18.73	3:30.85	4:43.93	5:56.94	7:09.96	8:23.41
							 9:37.38	10:51.31	12:06.13	13:20.58	14:33.59	15:46.77	17:00.74
2. Andrew GRISTWOOD	(64)	Grimsby Sant	18:21.72	1:07.47	2:19.38	3:31.23	4:43.88	5:56.60	7:09.53	8:23.13
							 9:36.94	10:51.04	12:05.76	13:21.13	14:36.82	15:52.98	17:09.17
3. Nuala MUIR-COCHRANE	(64)	Camden Swiss	18:25.65	1:08.34	2:20.52	3:33.18	4:46.24	5:59.77	7:13.73	8:28.11
							 9:42.55	10:57.13	12:12.44	13:27.75	14:42.97	15:58.13	17:13.11
4. Martin HAWLEY	(64)	Ealing		18:47.23	1:08.98	2:22.37	3:37.80	4:53.44	6:09.21	7:24.70	8:40.72
							 9:55.87	11:11.52	12:27.18	13:42.66	14:58.97	16:15.32	17:31.18
5. Paul BICKELL		(70)	Dinnaton	19:06.05	1:08.00	2:20.03	3:33.06	4:47.16	6:02.28	7:18.92	8:36.30
							 9:53.92	11:11.72	12:30.11	13:50.35	15:09.95	16:29.83	17:49.73
6. Susan HILL		(70)	Spencer		19:09.50	1:09.19	2:23.97	3:41.38	4:59.26	6:17.41	7:35.20	8:52.77
							10:11.00	11:28.67	12:47.18	14:05.39	15:23.17	16:40.66	17:56.49
7. Brian BAIN		(60)	Silver City	19:21.50	1:11.61	2:28.07	3:44.05	5:00.94	6:18.37	7:36.16	8:54.08
							10:12.16	11:30.40	12:48.82	14:07.89	15:26.80	16:46.11	18:04.89
8. Andy WILSON		(46)	Heart Of Eng	19:26.35	1:15.87	2:34.26	3:52.81	5:11.11	6:29.15	7:47.22	9:05.44
							10:23.55	11:41.50	12:59.42	14:17.05	15:35.85	16:54.66	18:12.83
9. Sandy GALLETLY	(42)	Warrender	19:32.22	1:15.87	2:34.75	3:53.86	5:13.05	6:31.14	7:49.30	9:06.76
							10:24.89	11:43.02	13:01.63	14:20.46	15:39.26	16:58.05	18:16.15
10. Tony MORRIS		(55)	AerLingusIRL	19:44.11	1:14.12	2:34.65	3:53.88	5:13.02	6:31.39	7:49.66	9:07.17
							10:25.48	11:43.68	13:03.47	14:24.45	15:45.50	17:06.95	18:28.04
11. Andrew ALLUM	(74)	Watford		19:45.51	1:13.91	2:33.78	3:53.05	5:12.36	6:31.26	7:49.63	9:09.40
							10:28.30	11:48.35	13:08.12	14:28.02	15:48.75	17:09.75	18:30.22
12. Chris DUNN		(46)	Hatfield	19:48.84	1:15.74	2:35.27	3:54.97	5:12.60	6:29.22	7:46.85	9:05.18
							10:23.77	11:42.86	13:02.01	14:20.72	15:41.20	17:03.09	18:26.43
13. Mark JONES		(60)	Everton		19:57.40	1:12.02	2:29.23	3:46.91	5:05.37	6:24.39	7:44.27	9:05.04
							10:25.75	11:46.96	13:08.87	14:30.45	15:53.02	17:15.46	18:38.34
14. Helen RAMSAY	(71)	Hants North	20:04.18	1:14.18	2:34.17	3:54.98	5:15.84	6:36.85	7:57.63	9:18.46
							10:38.77	11:58.73	13:19.56	14:40.45	16:01.82	17:23.76	18:45.21
15. Jacy WOOD		(65)	Bradfordavon	20:05.33	1:12.93	2:32.78	3:53.30	5:14.27	6:35.42	7:57.32	9:19.06
							10:40.18	12:01.78	13:22.81	14:44.04	16:05.01	17:26.43	18:47.56
16. Steve PAVITT	(59)	Albyns		20:15.10	1:13.00	2:32.58	3:53.10	5:12.55	6:32.15	7:51.82	9:12.49
							10:33.79	11:56.09	13:19.20	14:42.93	16:06.96	17:31.77	18:54.16
17. Terry WRIGHT	(61)	Kingston Roy	20:18.67	1:10.81	2:28.88	3:49.21	5:10.54	6:31.66	7:53.17	9:16.07
							10:38.97	12:00.80	13:23.12	14:46.79	16:09.42	17:34.94	18:57.57
18. Graham SHORT	(46)	Heart Of Eng	20:23.53	1:13.91	2:35.42	3:56.37	5:17.43	6:38.65	8:01.19	9:23.83
							10:46.49	12:08.81	13:32.20	14:55.03	16:17.95	17:41.10	19:04.52
19. Paul HARE		(60)	Croydon Amph	20:27.42	1:12.05	2:32.04	3:53.76	5:14.90	6:38.09	8:01.04	9:23.79
							10:47.47	12:10.62	13:33.52	14:56.58	16:19.45	17:44.14	19:08.04
20. Simon MARSDEN	(74)	Barnet Copt	20:35.72	1:17.12	2:39.62	4:02.63	5:26.05	6:49.27	8:12.64	9:36.04
							10:58.97	12:21.51	13:44.06	15:07.17	16:30.44	17:53.56	19:16.10
21. Daniel BUNN		(70)	Romford Town	20:58.58	1:14.58	2:36.17	4:00.51	5:25.11	6:50.66	8:14.90	9:39.95
							11:05.17	12:30.13	13:55.57	15:20.71	16:45.79	18:10.41	19:35.83
22. Mark BARLOW		(61)	Reading Uni	21:00.03	1:13.27	2:37.00	4:01.14	5:26.16	6:51.68	8:17.14	9:43.51
							11:09.58	12:36.09	14:02.60	15:28.42	16:53.39	18:17.99	19:41.10
23. Bill GREY		(51)	Co Derby	21:01.32	1:17.46	2:41.09	4:06.27	5:30.83	6:55.76	8:20.92	9:45.94
							11:11.39	12:37.10	14:02.62	15:27.74	16:53.54	18:18.47	19:42.42
24. David BELL		(71)	Aards ULSTER	21:29.16	1:14.66	2:38.11	4:04.67	5:32.60	7:00.70	8:28.14	9:54.44
							11:20.24	12:47.66	14:13.09	15:39.98	17:08.05	18:37.24	20:05.53
25. Rory FITZGERALD	(58)	Gosport		21:32.96	1:11.95	2:34.55	4:00.94	5:27.85	6:55.20	8:22.88	9:51.54
							11:20.14	12:49.44	14:18.19	15:47.08	17:15.74	18:43.79	20:11.14
26. Lorraine BETTS	(58)	Runnymede	21:45.18	1:15.77	2:40.85	4:07.25	5:34.52	7:02.18	8:29.99	9:58.07
							11:26.15	12:54.19	14:22.50	15:50.37	17:18.40	18:46.96	20:16.61
27. Kevin BRAME		(56)	Dagenham	22:08.73	1:20.71	2:47.64	4:16.74	5:46.44	7:18.08	8:48.89	10:19.36
							11:48.76	13:19.69	14:50.94	16:19.17	17:49.46	19:20.45	20:50.57
28. Sandra ROGERS	(63)	Brentwood	22:09.68	1:19.56	2:46.26	4:14.22	5:42.58	7:12.23	8:41.23	10:10.80
							11:40.87	13:10.63	14:40.35	16:10.92	17:41.23	19:11.89	20:42.36
29. Andrew ELCOCK	(40)	Spencer		22:23.44	1:23.17	2:52.08	4:22.01	5:51.96	7:21.91	8:51.09	10:20.49
							11:50.08	13:19.31	14:50.21	16:20.82	17:51.67	19:23.22	20:54.40
30. Jane McALLISTER	(59)	Eastbourne	22:35.57	1:25.63	2:55.34	4:25.94	5:57.04	7:27.74	8:58.52	10:29.72
							12:00.66	13:31.71	15:02.66	16:33.61	18:04.95	19:35.88	21:06.64
31. Catherine HARTLE	(58)	Spencer		22:51.04	1:19.91	2:47.87	4:17.42	5:48.90	7:20.19	8:53.39	10:25.25
							11:58.24	13:31.25	15:04.85	16:38.41	18:11.47	19:45.19	21:19.99
32. Arthur LOWE		(35)	Heart Of Eng	22:57.85	1:22.78	2:53.83	4:27.36	6:01.66	7:34.63	9:07.60	10:40.60
							12:14.61	13:47.21	15:19.88	16:52.51	18:26.30	19:58.99	21:32.09
33. Matthew STONE	(62)	Croydon Amph	23:02.94	1:24.47	2:56.27	4:28.63	6:02.22	7:36.72	9:11.07	10:44.86
							12:17.35	13:50.80	15:23.89	16:56.80	18:30.26	20:04.15	21:37.23
34. Lucy ROPER		(72)	Reading		23:05.76	1:24.99	2:56.73	4:29.75	6:03.66	7:37.17	9:10.34	10:43.71
							12:16.70	13:49.80	15:23.53	16:56.80	18:30.30	20:03.65	21:36.70
35. Stephen CANNING	(56)	Basingstoke	23:30.03	1:27.86	3:01.09	4:35.15	6:09.25	7:42.57	9:15.83	10:49.44
							12:24.22	13:59.33	15:35.02	17:10.29	18:45.87	20:21.44	21:56.72
36. Roger PHILLIPS	(44)	Otter		23:32.01	1:25.71	2:56.26	4:28.31	6:00.66	7:33.57	9:07.14	10:41.66
							12:17.43	13:52.33	15:28.64	17:04.98	18:42.03	20:20.29	21:57.73
37. Don BLAND		(31)	Chester Le S	23:33.36	1:29.86	3:04.63	4:38.47	6:12.23	7:46.13	9:20.87	10:55.40
							12:30.43	14:05.43	15:40.34	17:16.56	18:52.13	20:26.99	22:02.47
38. Mike DALY		(61)	Herne Bay	23:57.67	1:22.31	2:53.06	4:26.18	6:00.67	7:37.25	9:14.14	10:51.89
							12:30.45	14:09.19	15:47.65	17:27.51	19:07.80	20:46.44	22:23.12
39. Deborah HENLEY	(71)	Spencer		24:06.62	1:24.70	3:00.86	4:38.46	6:15.48	7:52.28	9:28.33	11:06.45
							12:43.88	14:20.30	15:57.94	17:36.37	19:14.69	20:52.90	22:32.17
40. Andrew ENGLAND	(65)	Street		24:17.35	1:27.51	3:01.32	4:36.61	6:11.70	7:49.49	9:27.64	11:06.85
							12:46.26	14:26.25	16:05.88	17:44.76	19:24.11	21:03.42	22:41.21
41. John STARR		(34)	Romford Town	24:24.88	1:28.37	3:04.95	4:43.04	6:21.62	7:58.84	       	11:14.55
							12:52.62	14:31.09	       		17:50.29	19:31.40	21:11.85	22:49.57
42. Ulla DAVIS		(51)	Camden Swiss	24:30.68	1:29.31	3:07.47	4:44.93	6:24.08	8:04.57	9:44.18	11:23.37
							13:02.26	14:40.24	16:19.60	17:59.04	19:39.03	21:17.92	22:56.26
43. Shawn BAILEY	(70)	Army Swim	24:38.46	1:21.30	2:55.51	4:31.14	6:07.61	7:44.55	9:23.47	11:01.31
							12:40.91	14:20.78	16:01.34	17:42.72	19:27.17	21:13.00	22:56.31
44. Mary BROGAN		(66)	Sevenoaks	24:48.00	1:32.35	3:10.81	4:48.56	6:27.65	8:06.86	9:46.71	11:25.82
							13:04.95	14:45.39	16:24.89	18:04.87	19:45.63	21:27.33	23:08.59
45. Jane TUDOR		(62)	Bo Kirklees	24:52.02	1:27.18	3:03.34	4:42.00	6:20.71	7:59.18	       	11:21.67
							13:02.92	       		16:25.85	       		19:50.17	21:31.53	23:14.81
46. Rodney MILLER	(43)	Eastbourne	25:13.90	1:31.16	3:07.81	4:45.41	6:24.79	8:05.28	9:46.30	11:27.48
							13:09.64	14:52.47	16:36.97	18:21.23	20:05.63	21:50.25	23:34.06
47. Barbara FENTIMAN	(34)	Bromley		26:23.97	1:36.05	3:19.61	5:05.02	6:50.24	8:35.59	10:21.52	12:07.42
							13:55.08	15:41.24	17:29.20	19:16.77	21:04.16	22:52.01	24:40.30
48. Laura LOPEZ-BONILLA	(68)	Otter		26:30.31	1:31.88	3:12.47	4:56.57	6:43.21	8:31.48	10:19.77	12:08.19
							13:55.68	15:43.59	17:31.22	19:19.52	21:08.99	22:58.04	24:46.60
49. Michael THOMAS	(46)	Watford		26:36.82	1:36.06	3:23.59	5:10.22	6:56.86	8:44.19	10:31.14	12:18.64
							14:06.52	15:54.84	17:41.55	19:27.37	21:15.19	23:05.42	24:55.84
50. Kathy BATTS		(60)	Co Rochester	26:58.76	1:31.08	       	5:09.51	6:58.73	8:47.86	10:36.35	12:24.11
							14:14.01	       		17:51.69	19:41.90	21:33.13	23:23.61	25:14.02
51. Nicola MOLLOY	(72)	Otter		27:00.40	1:36.71	3:23.55	5:12.71	7:03.15	8:53.13	10:42.48	12:31.06
							14:19.49	16:09.32	17:58.16	19:49.55	21:40.37	23:29.02	25:15.14
52. Brian HEY		(39)	Marlborough	27:06.35	1:36.22	3:22.22	5:09.13	6:56.45	8:43.64	10:30.62	12:18.29
							14:06.54	15:56.22	17:47.14	19:38.91	21:30.63	23:22.72	25:15.28
53. Denise FARNHAM	(55)	Herne Bay	27:07.30	      	       	       	6:59.94	8:49.03	10:37.92	12:27.64
							14:17.38	16:07.99	17:57.10	19:49.06	21:39.30	23:30.18	25:20.48
54. Anthony ROWBOTHAM	(40)	Spencer		27:11.47	1:36.31	3:24.16	5:12.87	7:02.50	8:52.72	10:42.84	12:31.60
							14:21.01	16:10.38	18:00.81	19:51.05	21:41.99	23:32.82	25:24.43
55. Carolyn HEELEY	(49)	Haywards Hth	27:25.61	1:42.34	3:33.80	5:25.56	7:15.25	9:06.02	10:56.41	12:46.94
							14:36.82	16:26.37	18:16.41	20:06.64	21:56.74	23:47.74	25:38.27
56. Anthony PLATTS	(49)	Haywards Hth	27:57.07	1:35.67	3:20.77	5:08.58	6:58.71	8:52.14	10:44.46	12:38.94
							14:31.93	16:27.48	18:22.91	20:15.52	22:08.80	24:05.66	26:02.92
57. Linda GRAY		(47)	Bromley		28:04.54	1:41.31	3:32.70	5:24.57	7:18.61	9:11.81	11:05.14	12:58.81
							14:51.29	16:45.60	18:39.11	20:37.10	22:27.24	24:21.83	26:14.85
58. David GLASENBURY	(36)	Basingstoke	29:08.57	1:48.11	3:48.37	5:48.68	7:47.29	9:45.51	11:42.63	13:40.54
							15:37.69	17:33.67	19:31.20	21:27.52	23:24.97	25:20.46	27:17.68
59. Jenny BALL		(38)	Io Wight Ma	29:21.91	1:50.96	3:47.81	5:47.06	7:44.70	9:40.62	11:37.21	13:35.05
							15:33.40	17:31.96	19:30.03	21:29.29	23:29.63	25:30.62	27:28.46
60. Lotte MULLER	(33)	Arbeiter GER	31:38.87	1:57.80	4:03.39	6:10.59	8:17.83	10:24.04	12:30.93	14:36.20
							16:43.21	18:50.97	20:59.38	23:07.71	25:16.58	27:24.72	29:33.18
61. David MACE		(33)	Spencer		32:07.06	1:51.77	3:57.77	6:06.99	8:19.16	10:27.46	12:36.20	14:46.69
							16:54.47	19:05.26	21:15.13	23:24.06	25:35.55	27:48.44	29:59.14
62. Richard HARDING	(33)	Camden Swiss	33:46.93	1:55.43	4:08.89	6:24.57	8:41.87	11:00.17	13:15.42	15:32.41
							17:51.27	20:10.44	22:27.96	24:46.59	27:06.31	29:22.66	31:41.80
63. Helen O'LEARY	(54)	Phoenix IRL	35:49.16	2:13.73	4:35.60	6:57.75	9:20.54	11:42.52	14:05.90	16:30.39
							18:55.75	21:21.11	23:48.28	26:13.27	28:37.40	31:03.94	33:30.22
64. John HARRISON	(14)	Royal Navy	36:15.45	2:07.82	4:30.16	6:54.31	9:19.87	11:47.42	14:13.69	16:39.67
							19:06.39	21:31.75	23:58.65	26:26.22	28:52.47	31:20.96	33:43.46
25/29 YEARS AGE GROUP
1. Andrew ALLUM		(74)	Watford		19:45.51	1:13.91	2:33.78	3:53.05	5:12.36	6:31.26	7:49.63	9:09.40
							10:28.30	11:48.35	13:08.12	14:28.02	15:48.75	17:09.75	18:30.22
2. Helen RAMSAY		(71)	Hants North	20:04.18	1:14.18	2:34.17	3:54.98	5:15.84	6:36.85	7:57.63	9:18.46
							10:38.77	11:58.73	13:19.56	14:40.45	16:01.82	17:23.76	18:45.21
3. Simon MARSDEN	(74)	Barnet Copt	20:35.72	1:17.12	2:39.62	4:02.63	5:26.05	6:49.27	8:12.64	9:36.04
							10:58.97	12:21.51	13:44.06	15:07.17	16:30.44	17:53.56	19:16.10
4. David BELL		(71)	Aards ULSTER	21:29.16	1:14.66	2:38.11	4:04.67	5:32.60	7:00.70	8:28.14	9:54.44
							11:20.24	12:47.66	14:13.09	15:39.98	17:08.05	18:37.24	20:05.53
5. Lucy ROPER		(72)	Reading		23:05.76	1:24.99	2:56.73	4:29.75	6:03.66	7:37.17	9:10.34	10:43.71
							12:16.70	13:49.80	15:23.53	16:56.80	18:30.30	20:03.65	21:36.70
6. Deborah HENLEY	(71)	Spencer		24:06.62	1:24.70	3:00.86	4:38.46	6:15.48	7:52.28	9:28.33	11:06.45
							12:43.88	14:20.30	15:57.94	17:36.37	19:14.69	20:52.90	22:32.17
7. Nicola MOLLOY	(72)	Otter		27:00.40	1:36.71	3:23.55	5:12.71	7:03.15	8:53.13	10:42.48	12:31.06
							14:19.49	16:09.32	17:58.16	19:49.55	21:40.37	23:29.02	25:15.14
30/34 YEARS AGE GROUP
1. Andrew COLLINS	(70)	Croydon Amph	18:14.13	1:07.77	2:18.73	3:30.85	4:43.93	5:56.94	7:09.96	8:23.41
							9:37.38	10:51.31	12:06.13	13:20.58	14:33.59	15:46.77	17:00.74
2. Paul BICKELL		(70)	Dinnaton	19:06.05	1:08.00	2:20.03	3:33.06	4:47.16	6:02.28	7:18.92	8:36.30
							9:53.92	11:11.72	12:30.11	13:50.35	15:09.95	16:29.83	17:49.73
3. Susan HILL		(70)	Spencer		19:09.50	1:09.19	2:23.97	3:41.38	4:59.26	6:17.41	7:35.20	8:52.77
							10:11.00	11:28.67	12:47.18	14:05.39	15:23.17	16:40.66	17:56.49
4. Daniel BUNN		(70)	Romford Town	20:58.58	1:14.58	2:36.17	4:00.51	5:25.11	6:50.66	8:14.90	9:39.95
							11:05.17	12:30.13	13:55.57	15:20.71	16:45.79	18:10.41	19:35.83
5. Shawn BAILEY		(70)	Army Swim	24:38.46	1:21.30	2:55.51	4:31.14	6:07.61	7:44.55	9:23.47	11:01.31
							12:40.91	14:20.78	16:01.34	17:42.72	19:27.17	21:13.00	22:56.31
6. Mary BROGAN		(66)	Sevenoaks	24:48.00	1:32.35	3:10.81	4:48.56	6:27.65	8:06.86	9:46.71	11:25.82
							13:04.95	14:45.39	16:24.89	18:04.87	19:45.63	21:27.33	23:08.59
7. Laura LOPEZ-BONILLA	(68)	Otter		26:30.31	1:31.88	3:12.47	4:56.57	6:43.21	8:31.48	10:19.77	12:08.19
							13:55.68	15:43.59	17:31.22	19:19.52	21:08.99	22:58.04	24:46.60
35/39 YEARS AGE GROUP
1. Andrew GRISTWOOD	(64)	Grimsby Sant	18:21.72	1:07.47	2:19.38	3:31.23	4:43.88	5:56.60	7:09.53	8:23.13
							9:36.94	10:51.04	12:05.76	13:21.13	14:36.82	15:52.98	17:09.17
2. Nuala MUIR-COCHRANE	(64)	Camden Swiss	18:25.65	1:08.34	2:20.52	3:33.18	4:46.24	5:59.77	7:13.73	8:28.11
							9:42.55	10:57.13	12:12.44	13:27.75	14:42.97	15:58.13	17:13.11
3. Martin HAWLEY	(64)	Ealing		18:47.23	1:08.98	2:22.37	3:37.80	4:53.44	6:09.21	7:24.70	8:40.72
							9:55.87	11:11.52	12:27.18	13:42.66	14:58.97	16:15.32	17:31.18
4. Jacy WOOD		(65)	Bradfordavon	20:05.33	1:12.93	2:32.78	3:53.30	5:14.27	6:35.42	7:57.32	9:19.06
							10:40.18	12:01.78	13:22.81	14:44.04	16:05.01	17:26.43	18:47.56
5. Terry WRIGHT		(61)	Kingston Roy	20:18.67	1:10.81	2:28.88	3:49.21	5:10.54	6:31.66	7:53.17	9:16.07
							10:38.97	12:00.80	13:23.12	14:46.79	16:09.42	17:34.94	18:57.57
6. Mark BARLOW		(61)	Reading Uni	21:00.03	1:13.27	2:37.00	4:01.14	5:26.16	6:51.68	8:17.14	9:43.51
							11:09.58	12:36.09	14:02.60	15:28.42	16:53.39	18:17.99	19:41.10
7. Sandra ROGERS	(63)	Brentwood	22:09.68	1:19.56	2:46.26	4:14.22	5:42.58	7:12.23	8:41.23	10:10.80
							11:40.87	13:10.63	14:40.35	16:10.92	17:41.23	19:11.89	20:42.36
8. Matthew STONE	(62)	Croydon Amph	23:02.94	1:24.47	2:56.27	4:28.63	6:02.22	7:36.72	9:11.07	10:44.86
							12:17.35	13:50.80	15:23.89	16:56.80	18:30.26	20:04.15	21:37.23
9. Mike DALY		(61)	Herne Bay	23:57.67	1:22.31	2:53.06	4:26.18	6:00.67	7:37.25	9:14.14	10:51.89
							12:30.45	14:09.19	15:47.65	17:27.51	19:07.80	20:46.44	22:23.12
10. Andrew ENGLAND	(65)	Street		24:17.35	1:27.51	3:01.32	4:36.61	6:11.70	7:49.49	9:27.64	11:06.85
							12:46.26	14:26.25	16:05.88	17:44.76	19:24.11	21:03.42	22:41.21
11. Jane TUDOR		(62)	Bo Kirklees	24:52.02	1:27.18	3:03.34	4:42.00	6:20.71	7:59.18	       	11:21.67
							13:02.92	       	16:25.85	       	19:50.17	21:31.53	23:14.81
40/44 YEARS AGE GROUP
1. Brian BAIN		(60)	Silver City	19:21.50	1:11.61	2:28.07	3:44.05	5:00.94	6:18.37	7:36.16	8:54.08
							10:12.16	11:30.40	12:48.82	14:07.89	15:26.80	16:46.11	18:04.89
2. Mark JONES		(60)	Everton		19:57.40	1:12.02	2:29.23	3:46.91	5:05.37	6:24.39	7:44.27	9:05.04
							10:25.75	11:46.96	13:08.87	14:30.45	15:53.02	17:15.46	18:38.34
3. Steve PAVITT		(59)	Albyns		20:15.10	1:13.00	2:32.58	3:53.10	5:12.55	6:32.15	7:51.82	9:12.49
							10:33.79	11:56.09	13:19.20	14:42.93	16:06.96	17:31.77	18:54.16
4. Paul HARE		(60)	Croydon Amph	20:27.42	1:12.05	2:32.04	3:53.76	5:14.90	6:38.09	8:01.04	9:23.79
							10:47.47	12:10.62	13:33.52	14:56.58	16:19.45	17:44.14	19:08.04
5. Rory FITZGERALD	(58)	Gosport		21:32.96	1:11.95	2:34.55	4:00.94	5:27.85	6:55.20	8:22.88	9:51.54
							11:20.14	12:49.44	14:18.19	15:47.08	17:15.74	18:43.79	20:11.14
6. Lorraine BETTS	(58)	Runnymede	21:45.18	1:15.77	2:40.85	4:07.25	5:34.52	7:02.18	8:29.99	9:58.07
							11:26.15	12:54.19	14:22.50	15:50.37	17:18.40	18:46.96	20:16.61
7. Kevin BRAME		(56)	Dagenham	22:08.73	1:20.71	2:47.64	4:16.74	5:46.44	7:18.08	8:48.89	10:19.36
							11:48.76	13:19.69	14:50.94	16:19.17	17:49.46	19:20.45	20:50.57
8. Jane McALLISTER	(59)	Eastbourne	22:35.57	1:25.63	2:55.34	4:25.94	5:57.04	7:27.74	8:58.52	10:29.72
							12:00.66	13:31.71	15:02.66	16:33.61	18:04.95	19:35.88	21:06.64
9. Catherine HARTLE	(58)	Spencer		22:51.04	1:19.91	2:47.87	4:17.42	5:48.90	7:20.19	8:53.39	10:25.25
							11:58.24	13:31.25	15:04.85	16:38.41	18:11.47	19:45.19	21:19.99
10. Stephen CANNING	(56)	Basingstoke	23:30.03	1:27.86	3:01.09	4:35.15	6:09.25	7:42.57	9:15.83	10:49.44
							12:24.22	13:59.33	15:35.02	17:10.29	18:45.87	20:21.44	21:56.72
11. Kathy BATTS		(60)	Co Rochester	26:58.76	1:31.08	       	5:09.51	6:58.73	8:47.86	10:36.35	12:24.11
							14:14.01	       	17:51.69	19:41.90	21:33.13	23:23.61	25:14.02
45/49 YEARS AGE GROUP
1. Tony MORRIS		(55)	AerLingusIRL	19:44.11	1:14.12	2:34.65	3:53.88	5:13.02	6:31.39	7:49.66	9:07.17
							10:25.48	11:43.68	13:03.47	14:24.45	15:45.50	17:06.95	18:28.04
2. Bill GREY		(51)	Co Derby	21:01.32	1:17.46	2:41.09	4:06.27	5:30.83	6:55.76	8:20.92	9:45.94
							11:11.39	12:37.10	14:02.62	15:27.74	16:53.54	18:18.47	19:42.42
3. Ulla DAVIS		(51)	Camden Swiss	24:30.68	1:29.31	3:07.47	4:44.93	6:24.08	8:04.57	9:44.18	11:23.37
							13:02.26	14:40.24	16:19.60	17:59.04	19:39.03	21:17.92	22:56.26
4. Denise FARNHAM	(55)	Herne Bay	27:07.30	      	       	       	6:59.94	8:49.03	10:37.92	12:27.64
							14:17.38	16:07.99	17:57.10	19:49.06	21:39.30	23:30.18	25:20.48
5. Helen O'LEARY	(54)	Phoenix IRL	35:49.16	2:13.73	4:35.60	6:57.75	9:20.54	11:42.52	14:05.90	16:30.39
							18:55.75	21:21.11	23:48.28	26:13.27	28:37.40	31:03.94	33:30.22
50/54 YEARS AGE GROUP
1. Andy WILSON		(46)	Heart Of Eng	19:26.35	1:15.87	2:34.26	3:52.81	5:11.11	6:29.15	7:47.22	9:05.44
							10:23.55	11:41.50	12:59.42	14:17.05	15:35.85	16:54.66	18:12.83
2. Chris DUNN		(46)	Hatfield	19:48.84	1:15.74	2:35.27	3:54.97	5:12.60	6:29.22	7:46.85	9:05.18
							10:23.77	11:42.86	13:02.01	14:20.72	15:41.20	17:03.09	18:26.43
3. Graham SHORT		(46)	Heart Of Eng	20:23.53	1:13.91	2:35.42	3:56.37	5:17.43	6:38.65	8:01.19	9:23.83
							10:46.49	12:08.81	13:32.20	14:55.03	16:17.95	17:41.10	19:04.52
4. Michael THOMAS	(46)	Watford		26:36.82	1:36.06	3:23.59	5:10.22	6:56.86	8:44.19	10:31.14	12:18.64
							14:06.52	15:54.84	17:41.55	19:27.37	21:15.19	23:05.42	24:55.84
5. Carolyn HEELEY	(49)	Haywards Hth	27:25.61	1:42.34	3:33.80	5:25.56	7:15.25	9:06.02	10:56.41	12:46.94
							14:36.82	16:26.37	18:16.41	20:06.64	21:56.74	23:47.74	25:38.27
6. Anthony PLATTS	(49)	Haywards Hth	27:57.07	1:35.67	3:20.77	5:08.58	6:58.71	8:52.14	10:44.46	12:38.94
							14:31.93	16:27.48	18:22.91	20:15.52	22:08.80	24:05.66	26:02.92
7. Linda GRAY		(47)	Bromley		28:04.54	1:41.31	3:32.70	5:24.57	7:18.61	9:11.81	11:05.14	12:58.81
							14:51.29	16:45.60	18:39.11	20:37.10	22:27.24	24:21.83	26:14.85
55/59 YEARS AGE GROUP
1. Sandy GALLETLY	(42)	Warrender	19:32.22	1:15.87	2:34.75	3:53.86	5:13.05	6:31.14	7:49.30	9:06.76
							10:24.89	11:43.02	13:01.63	14:20.46	15:39.26	16:58.05	18:16.15
2. Roger PHILLIPS	(44)	Otter		23:32.01	1:25.71	2:56.26	4:28.31	6:00.66	7:33.57	9:07.14	10:41.66
							12:17.43	13:52.33	15:28.64	17:04.98	18:42.03	20:20.29	21:57.73
3. Rodney MILLER	(43)	Eastbourne	25:13.90	1:31.16	3:07.81	4:45.41	6:24.79	8:05.28	9:46.30	11:27.48
							13:09.64	14:52.47	16:36.97	18:21.23	20:05.63	21:50.25	23:34.06
60/64 YEARS AGE GROUP
1. Andrew ELCOCK	(40)	Spencer		22:23.44	1:23.17	2:52.08	4:22.01	5:51.96	7:21.91	8:51.09	10:20.49
							11:50.08	13:19.31	14:50.21	16:20.82	17:51.67	19:23.22	20:54.40
2. Brian HEY		(39)	Marlborough	27:06.35	1:36.22	3:22.22	5:09.13	6:56.45	8:43.64	10:30.62	12:18.29
							14:06.54	15:56.22	17:47.14	19:38.91	21:30.63	23:22.72	25:15.28
3. Anthony ROWBOTHAM	(40)	Spencer		27:11.47	1:36.31	3:24.16	5:12.87	7:02.50	8:52.72	10:42.84	12:31.60
							14:21.01	16:10.38	18:00.81	19:51.05	21:41.99	23:32.82	25:24.43
4. David GLASENBURY	(36)	Basingstoke	29:08.57	1:48.11	3:48.37	5:48.68	7:47.29	9:45.51	11:42.63	13:40.54
							15:37.69	17:33.67	19:31.20	21:27.52	23:24.97	25:20.46	27:17.68
5. Jenny BALL		(38)	Io Wight Ma	29:21.91	1:50.96	3:47.81	5:47.06	7:44.70	9:40.62	11:37.21	13:35.05
							15:33.40	17:31.96	19:30.03	21:29.29	23:29.63	25:30.62	27:28.46
65/69 YEARS AGE GROUP
1. Arthur LOWE		(35)	Heart Of Eng	22:57.85	1:22.78	2:53.83	4:27.36	6:01.66	7:34.63	9:07.60	10:40.60
							12:14.61	13:47.21	15:19.88	16:52.51	18:26.30	19:58.99	21:32.09
2. Don BLAND		(31)	Chester Le S	23:33.36	1:29.86	3:04.63	4:38.47	6:12.23	7:46.13	9:20.87	10:55.40
							12:30.43	14:05.43	15:40.34	17:16.56	18:52.13	20:26.99	22:02.47
3. John STARR		(34)	Romford Town	24:24.88	1:28.37	3:04.95	4:43.04	6:21.62	7:58.84	       	11:14.55
							12:52.62	14:31.09	       	17:50.29	19:31.40	21:11.85	22:49.57
4. Barbara FENTIMAN	(34)	Bromley		26:23.97	1:36.05	3:19.61	5:05.02	6:50.24	8:35.59	10:21.52	12:07.42
							13:55.08	15:41.24	17:29.20	19:16.77	21:04.16	22:52.01	24:40.30
5. Lotte MULLER		(33)	Arbeiter GER	31:38.87	1:57.80	4:03.39	6:10.59	8:17.83	10:24.04	12:30.93	14:36.20
							16:43.21	18:50.97	20:59.38	23:07.71	25:16.58	27:24.72	29:33.18
6. David MACE		(33)	Spencer		32:07.06	1:51.77	3:57.77	6:06.99	8:19.16	10:27.46	12:36.20	14:46.69
							16:54.47	19:05.26	21:15.13	23:24.06	25:35.55	27:48.44	29:59.14
7. Richard HARDING	(33)	Camden Swiss	33:46.93	1:55.43	4:08.89	6:24.57	8:41.87	11:00.17	13:15.42	15:32.41
							17:51.27	20:10.44	22:27.96	24:46.59	27:06.31	29:22.66	31:41.80
85/89 YEARS AGE GROUP
1. John HARRISON	(14)	Royal Navy	36:15.45	2:07.82	4:30.16	6:54.31	9:19.87	11:47.42	14:13.69	16:39.67
							19:06.39	21:31.75	23:58.65	26:26.22	28:52.47	31:20.96	33:43.46

	Sat 3  June 2000 09:16 am
EVENT 301 MIXED 400m INDIVIDUAL MEDLEY       
 
OPEN AGE GROUP
Place	Name		YoB	Club		Time		100	200	300
1. Paul GRIFFITHS	(70)	Rhyl		5:01.49	1:06.88	2:23.57 3:53.21
2. Calvin HARRIS	(65)	Pontypool	5:02.03	1:04.45	2:22.96 3:51.23
3. Kate VEALE		(66)	Totnes		5:23.08	1:11.14	2:34.09 4:08.36
4. Andrew GRISTWOOD	(64)	Grimsby Sant	5:31.90	1:15.78	2:43.71 4:22.70
5. Sue FAWN		(71)	Hants North	5:33.87	1:14.78	2:41.76 4:16.97
6. John HOWLES		(54)	Pontypool	5:35.78	1:13.94	2:40.15 4:16.91
7. Karen JACKSON	(74)	Northampton	5:35.95	1:14.46	2:46.71 4:18.08
8. Julie ROBINSON	(65)	Bracknell	5:36.78	1:16.89	2:43.28 4:21.54
9. Matthew GOMEZ	(66)	Spencer		5:38.33	1:10.81	2:42.31 4:17.23
10. Kirsti ROBERTSON	(69)	Spencer		5:38.77	1:16.64	2:46.11 4:23.43
11. Suzanne WELLS	(72)	Kingston Roy	5:40.18	1:15.77	2:40.54 4:21.95
12. Tony MORRIS		(55)	AerLingusIRL	5:41.05	1:14.99	2:48.94 4:27.78
13. Martin HAWLEY	(64)	Ealing		5:43.00	1:26.74	2:51.61 4:29.48
14. Angela WILSON	(65)	Maidenhead	5:44.68	1:14.44	2:42.09 4:25.21
15. Lesley WILDE	(59)	Rhyl		5:46.86	1:17.66	2:41.84 4:24.94
16. Antony CORBEN	(62)	Fareham N'ds	5:49.08	1:15.41	2:44.07 4:30.05
17. Mark JONES		(60)	Everton		5:50.28	1:17.83	2:53.69 4:32.37
18. Daniel BUNN		(70)	Romford Town	5:56.02	1:14.20	2:52.91 4:30.77
19. Andy WILSON		(46)	Heart Of Eng	6:01.75	1:23.96	3:00.68 4:44.05
20. Bill GREY		(51)	Co Derby	6:06.80	1:25.39	3:05.68 4:46.45
21. Lesley NORTON	(64)	Brighton Dol	6:10.56	1:15.50	2:57.79 4:47.30
22. David BELL		(71)	Aards ULSTER	6:12.16	1:13.21	2:57.71 4:46.70
23. Christine BARNETT	(60)	Leicester Ne	6:20.43	1:23.04	3:02.04 4:52.11
24. Jayne BALL		(54)	Edmonton Phx	6:27.12	1:27.41	3:13.38 5:01.81
25. James TAPPIN	(59)	Heart Of Eng	6:27.23	1:21.67	3:10.93 4:56.42
26. Derek PARR		(44)	Otter		6:34.02	1:22.14	3:15.12 5:06.98
27. Jo JOHN		(63)	Barnet Copt	6:34.03	2:00.36	3:13.70 5:06.84
28. Julie CRAYFORD	(48)	Barry		6:36.53	1:30.44	3:19.08 5:08.14
29. Claire BIRD		(62)	Poole		6:44.91	1:30.92	3:22.24 5:14.55
30. Keith INGRAM	(40)	Heart Of Eng	6:48.39	1:32.07	3:27.04 5:25.86
31. Anneliese HARRIS	(65)	Hants North	6:50.96	1:40.27	3:19.05 5:20.43
32. Anne MORRISSEY	(60)	St Pauls IRL	6:51.90	1:35.46	3:34.61 5:23.52
33. Jeff HILLIER	(49)	Bo Waltham F	6:54.10	1:32.75	3:21.78 5:11.72
34. Bernice WILKINS	(47)	Barnet Copt	7:00.39	1:29.65	3:22.03 5:25.24
35. Herbie ADAMS	(40)	Bristol Mast	7:03.52	1:38.85	3:25.49 5:25.56
36. Mary BROGAN		(66)	Sevenoaks	7:10.87	1:40.36	3:30.16 5:31.20
37. Paul ALVAREZ	(34)	Romford Town	7:21.33	1:44.01	3:42.78 5:38.75
38. Valerie BULL	(62)	Waveney Ott	7:23.34	1:42.26	3:39.47 5:47.23
39. Helen JENKINS	(46)	Southport	7:32.08	1:46.50	3:40.73 5:37.07
40. Seymour BANNING	(33)	Heart Of Eng	7:43.71	1:38.22	3:40.32 6:03.90
41. Georgie HAMILTON	(43)	Spencer		7:44.64	1:54.79	3:56.00 6:00.03
42. Lindsay LANT	(37)	Royal Navy	7:50.71	1:54.52	3:56.56 6:02.79
43. Lesley DAVIES	(60)	Otter		8:00.59	1:57.71	3:59.99 6:11.30
44. Sheila HINE		(53)	Sevenoaks	8:02.34	2:02.08	4:04.42 6:17.35
45. Don LEADER		(24)	D.T.S		8:12.25	2:06.38	4:17.59 6:25.00
46. Gillian BURRELL	(34)	Launceston M	9:58.28	2:21.87	5:06.53 7:47.18
47. Robert CURR		(29)	Serpentine     10:08.80	2:29.60	5:08.29 7:46.02
48. Helen O'LEARY	(54)	Phoenix IRL    11:44.76	2:51.24	6:17.96 9:14.60
	Mark SALWAY	(68)	Spencer	DIS T   5L.        	       

25/29 YEARS AGE GROUP
1. Sue FAWN		(71)	Hants North	5:33.87	1:14.78	2:41.76 4:16.97
2. Karen JACKSON	(74)	Northampton	5:35.95	1:14.46	2:46.71 4:18.08
3. Suzanne WELLS	(72)	Kingston Roy	5:40.18	1:15.77	2:40.54 4:21.95
4. David BELL		(71)	Aards ULSTER	6:12.16	1:13.21	2:57.71 4:46.70

30/34 YEARS AGE GROUP
1. Paul GRIFFITHS	(70)	Rhyl		5:01.49	1:06.88	2:23.57 3:53.21
2. Kate VEALE		(66)	Totnes		5:23.08	1:11.14	2:34.09 4:08.36
3. Matthew GOMEZ	(66)	Spencer		5:38.33	1:10.81	2:42.31 4:17.23
4. Kirsti ROBERTSON	(69)	Spencer		5:38.77	1:16.64	2:46.11 4:23.43
5. Daniel BUNN		(70)	Romford Town	5:56.02	1:14.20	2:52.91 4:30.77
6. Mary BROGAN		(66)	Sevenoaks	7:10.87	1:40.36	3:30.16 5:31.20
	Mark SALWAY	(68)	Spencer		DIS T   5L.

35/39 YEARS AGE GROUP
1. Calvin HARRIS	(65)	Pontypool	5:02.03	1:04.45	2:22.96 3:51.23
2. Andrew GRISTWOOD	(64)	Grimsby Sant	5:31.90	1:15.78	2:43.71 4:22.70
3. Julie ROBINSON	(65)	Bracknell	5:36.78	1:16.89	2:43.28 4:21.54
4. Martin HAWLEY	(64)	Ealing		5:43.00	1:26.74	2:51.61 4:29.48
5. Angela WILSON	(65)	Maidenhead	5:44.68	1:14.44	2:42.09 4:25.21
6. Antony CORBEN	(62)	Fareham N'ds	5:49.08	1:15.41	2:44.07 4:30.05
7. Lesley NORTON	(64)	Brighton Dol	6:10.56	1:15.50	2:57.79 4:47.30
8. Jo JOHN		(63)	Barnet Copt	6:34.03	2:00.36	3:13.70 5:06.84
9. Claire BIRD		(62)	Poole		6:44.91	1:30.92	3:22.24 5:14.55
10. Anneliese HARRIS	(65)	Hants North	6:50.96	1:40.27	3:19.05 5:20.43
11. Valerie BULL	(62)	Waveney Ott	7:23.34	1:42.26	3:39.47 5:47.23

40/44 YEARS AGE GROUP
1. Lesley WILDE		(59)	Rhyl		5:46.86	1:17.66	2:41.84 4:24.94
2. Mark JONES		(60)	Everton		5:50.28	1:17.83	2:53.69 4:32.37
3. Christine BARNETT	(60)	Leicester Ne	6:20.43	1:23.04	3:02.04 4:52.11
4. James TAPPIN		(59)	Heart Of Eng	6:27.23	1:21.67	3:10.93 4:56.42
5. Anne MORRISSEY	(60)	St Pauls IRL	6:51.90	1:35.46	3:34.61 5:23.52
6. Lesley DAVIES	(60)	Otter		8:00.59	1:57.71	3:59.99 6:11.30

45/49 YEARS AGE GROUP
1. John HOWLES		(54)	Pontypool	5:35.78	1:13.94	2:40.15 4:16.91
2. Tony MORRIS		(55)	AerLingusIRL	5:41.05	1:14.99	2:48.94 4:27.78
3. Bill GREY		(51)	Co Derby	6:06.80	1:25.39	3:05.68 4:46.45
4. Jayne BALL		(54)	Edmonton Phx	6:27.12	1:27.41	3:13.38 5:01.81
5. Sheila HINE		(53)	Sevenoaks	8:02.34	2:02.08	4:04.42 6:17.35
6. Helen O'LEARY	(54)	Phoenix IRL    11:44.76	2:51.24	6:17.96 9:14.60

50/54 YEARS AGE GROUP
1. Andy WILSON		(46)	Heart Of Eng	6:01.75	1:23.96	3:00.68 4:44.05
2. Julie CRAYFORD	(48)	Barry		6:36.53	1:30.44	3:19.08 5:08.14
3. Jeff HILLIER		(49)	Bo Waltham F	6:54.10	1:32.75	3:21.78 5:11.72
4. Bernice WILKINS	(47)	Barnet Copt	7:00.39	1:29.65	3:22.03 5:25.24
5. Helen JENKINS	(46)	Southport	7:32.08	1:46.50	3:40.73 5:37.07

55/59 YEARS AGE GROUP
1. Derek PARR		(44)	Otter		6:34.02	1:22.14	3:15.12 5:06.98
2. Georgie HAMILTON	(43)	Spencer		7:44.64	1:54.79	3:56.00 6:00.03

60/64 YEARS AGE GROUP
1. Keith INGRAM		(40)	Heart Of Eng	6:48.39	1:32.07	3:27.04 5:25.86
2. Herbie ADAMS		(40)	Bristol Mast	7:03.52	1:38.85	3:25.49 5:25.56
3. Lindsay LANT		(37)	Royal Navy	7:50.71	1:54.52	3:56.56 6:02.79

65/69 YEARS AGE GROUP
1. Paul ALVAREZ		(34)	Romford Town	7:21.33	1:44.01	3:42.78 5:38.75
2. Seymour BANNING	(33)	Heart Of Eng	7:43.71	1:38.22	3:40.32 6:03.90
3. Gillian BURRELL	(34)	Launceston M	9:58.28	2:21.87	5:06.53 7:47.18

70/74 YEARS AGE GROUP
1. Robert CURR		(29)	Serpentine     10:08.80 2:29.60	5:08.29 7:46.02

75/79 YEARS AGE GROUP
1. Don LEADER		(24)	D.T.S		8:12.25	2:06.38	4:17.59 6:25.00


	Sat 3  June 2000 11:27 am
EVENT 307 MIXED 280-319yrs 4x50m MEDLEY RELAY
 
Place	Name		YoB	Club		Time
1. HESTON		(TE)	Heston		3:23.86
2. SPENCER		(TE)	Spencer		3:24.93


	Sat 3  June 2000 11:30 am
EVENT 308 MIXED 240-279yrs 4x50m MEDLEY RELAY
 
1. HAYWARDS HEATH	(TE)	Haywards Hth	2:27.80
2. SPENCER		(TE)	Spencer		2:51.54
3. SEVENOAKS		(TE)	Sevenoaks	2:53.58
4. SALISBURY		(TE)	Salisbury	3:00.50


	Sat 3  June 2000 11:35 am
EVENT 309 MIXED 200-239yrs 4x50m MEDLEY RELAY
 
1. HEART OF ENGLAND	(TE)	Heart Of Eng	2:17.24
2. BRISTOL MASTERS	(TE)	Bristol Mast	2:23.97
3. SPENCER		(TE)	Spencer		2:26.11
4. CROYDON AMPHIBIANS	(TE)	Croydon Amph	2:32.58
	ROYAL NAVY	(TE)	Royal Navy	DIS SL  4L.

	Sat 3  June 2000 11:39 am
EVENT 310 MIXED 160-199yrs 4x50m MEDLEY RELAY
 
1. SPENCER		(TE)	Spencer		2:17.96
2. HAYWARDS HEATH	(TE)	Haywards Hth	2:18.35
3. BRISTOL MASTERS	(TE)	Bristol Mast	2:18.57
4. HEART OF ENGLAND	(TE)	Heart Of Eng	2:19.33
5. KINGSTON ROYALS	(TE)	Kingston Roy	2:21.18
6. CROYDON AMPHIBIANS	(TE)	Croydon Amph	2:21.81
7. SEVENOAKS		(TE)	Sevenoaks	2:39.45

	Sat 3  June 2000 11:42 am
EVENT 311 MIXED 120-159yrs 4x50m MEDLEY RELAY
 
1. SPENCER		(TE)	Spencer		2:06.91
2. BRACKNELL		(TE)	Bracknell	2:07.67
3. ORPINGTON OJAYS	(TE)	Orpington OJ	2:08.21
4. SOLIHULL		(TE)	Solihull	2:15.39
5. CROYDON AMPHIBIANS	(TE)	Croydon Amph	2:20.31
6. HEREFORD		(TE)	Hereford	2:54.73

	Sat 3  June 2000 02:38 pm
EVENT 406 MIXED 280-319yrs 4x50m FREE RELAY  
 
1. SPENCER	(TE)	Spencer	3:10.05
2. HESTON	(TE)	Heston	3:18.69


	Sat 3  June 2000 02:39 pm
EVENT 407 MIXED 240-279yrs 4x50m FREE RELAY  
 
1. HAYWARDS HEATH	(TE)	Haywards Hth	2:22.25
2. SPENCER		(TE)	Spencer		2:24.03
3. BARNET COPTHALL	(TE)	Barnet Copt	2:25.15
4. SEVENOAKS		(TE)	Sevenoaks	2:35.95
5. SALISBURY		(TE)	Salisbury	2:42.25

	Sat 3  June 2000 02:40 pm
EVENT 408 MIXED 200-239yrs 4x50m FREE RELAY  
 
1. BRISTOL MASTERS	(TE)	Bristol Mast	2:01.85
2. HEART OF ENGLAND	(TE)	Heart Of Eng	2:02.89
3. SPENCER		(TE)	Spencer		2:10.20
4. CROYDON AMPHIBIANS	(TE)	Croydon Amph	2:19.96
5. KINGSTON ROYALS	(TE)	Kingston Roy	2:21.68
6. ROYAL NAVY		(TE)	Royal Navy	2:25.58

	Sat 3  June 2000 02:41 pm
EVENT 409 MIXED 160-199yrs 4x50m FREE RELAY  
 
1. BRACKNELL		(TE)	Bracknell	2:00.37
2. BRISTOL MASTERS	(TE)	Bristol Mast	2:01.20
3. SPENCER		(TE)	Spencer		2:01.50
4. HAYWARDS HEATH	(TE)	Haywards Hth	2:05.07
5. KINGSTON ROYALS	(TE)	Kingston Roy	2:05.45
6. HEART OF ENGLAND	(TE)	Heart Of Eng	2:05.94
7. CROYDON AMPHIBIANS	(TE)	Croydon Amph	2:07.91
8. SEVENOAKS		(TE)	Sevenoaks	2:10.38
9. BARNET COPTHALL	(TE)	Barnet Copt	2:10.46


	Sat 3  June 2000 02:42 pm
EVENT 410 MIXED 120-119yrs 4x50m FREE RELAY  
 
1. SPENCER		(TE)	Spencer		1:53.30
2. ORPINGTON OJAYS	(TE)	Orpington OJ	1:54.07
3. CROYDON AMPHIBIANS	(TE)	Croydon Amph	1:58.70
4. SOLIHULL		(TE)	Solihull	2:00.88


	Sat 3  June 2000 06:02 pm
EVENT 501 MIXED 800m FREESTYLE               
 
OPEN AGE GROUP
Place	Name		YoB	Club		Time		100	200		300		400		500		600		700
1. Ian BECK		(64)	Witney		9:27.77		1:05.80	2:16.28	3:27.55	4:40.10	5:52.00	7:04.45	8:17.14
2. Simon VEALE		(56)	Totnes		9:34.10		1:06.71	2:18.93	3:31.96	4:44.88	5:58.02	7:11.45	8:24.16
3. Nuala MUIR-COCHRANE	(64)	Camden Swiss	9:36.96		1:07.92	2:20.19	3:32.82	4:45.57	5:58.71	7:12.30	8:25.73
4. Andrew GRISTWOOD	(64)	Grimsby Sant	9:39.03		1:06.05	2:17.87	3:30.39	4:43.78	5:57.99	7:12.32	8:27.10
5. David STANNARD	(71)	Reading		9:41.86		1:07.62	2:19.83	3:32.70	4:45.80	5:59.07	7:13.18	8:27.93
6. Martin HAWLEY	(64)	Ealing		9:53.04		1:10.58	2:25.66	3:41.43	4:57.72	6:13.66	7:29.30	8:42.75
7. Deborah HAMILTON	(70)	Blackpool	9:53.85		1:08.67	2:21.99	3:36.67	4:52.04	6:07.73	7:24.17	8:40.55
8. Paul BICKELL		(70)	Dinnaton	9:57.12		1:09.15	2:21.80	3:36.81	4:52.89	6:09.81	7:27.03	8:43.71
9. Brian BAIN		(60)	Silver City	10:01.11	1:09.43	2:24.45	3:40.59	4:57.27	6:13.87	7:30.38	8:46.73
10. Susan HILL		(70)	Spencer		10:08.32	1:12.05	2:29.39	3:47.59	5:05.69	6:23.49	7:39.93	8:55.23
11. Sandy GALLETLY	(42)	Warrender	10:09.98	1:13.81	2:31.30	3:48.12	5:05.50	6:22.14	7:39.29	8:56.04
12. Tony MORRIS		(55)	AerLingusIRL	10:11.52	1:10.19	2:27.09	3:46.16	5:05.25	6:22.69	7:39.56	8:56.28
13. Andy WILSON		(46)	Heart Of Eng	10:11.72	1:12.67	2:30.27	3:47.07	5:04.31	6:21.91	7:39.63	8:57.09
14. Mark JONES		(60)	Everton		10:12.34	1:11.01	2:27.37	3:44.62	5:02.63	6:20.81	7:39.43	8:57.39
15. Clive WHITELOCK	(52)	Bristol Mast	10:20.05	1:15.39	2:35.80	3:54.81	5:13.80	6:32.53	7:50.20	9:06.85
16. Keith DUNNETT	(70)	Silver City	10:20.91	1:12.17	2:29.61	3:48.58	5:08.84	6:30.16	7:49.68	9:08.07
17. Julie GILKES	(71)	Bracknell	10:21.90	1:10.01	2:26.94	3:46.15	5:05.43	6:24.00	7:43.17	9:03.41
18. Margaret SMITH	(58)	Co Milton K	10:24.02	1:14.16	2:33.47	3:53.01	5:12.15	6:31.15	7:50.05	9:09.33
19. Mike O'TOOLE	(63)	Thanetviking	10:27.58	1:10.77	2:27.45	3:46.60	5:06.59	6:27.31	7:48.60	9:08.10
20. Terry WRIGHT	(61)	Kingston Roy	10:29.76	1:12.24	2:31.02	3:51.13	5:11.77	6:32.63	7:53.35	9:12.94
21. Simon MARSDEN	(74)	Barnet Copt	10:31.66	1:10.66	2:28.10	3:46.68	5:06.98	6:28.64	7:51.69	9:13.73
22. Duncan McCREADIE	(45)	Spencer		10:32.51	1:13.21	2:32.73	3:53.08	5:14.05	6:37.89	7:55.88	9:15.94
23. Graham SHORT	(46)	Heart Of Eng	10:41.93	1:14.02	2:35.23	3:56.77	5:17.96	6:39.29	8:01.36	9:23.11
24. Liz LEES		(71)	RAFSA		10:42.23	1:13.76	2:34.33	3:55.61	5:17.44	6:39.63	8:01.64	9:23.41
25. Helen RAMSAY	(71)	Hants North	10:44.30	1:13.42	2:33.72	3:54.99	5:17.63	6:40.61	8:02.93	9:24.77
26. Mark BARLOW		(61)	Reading Uni	10:54.23	1:12.58	2:36.30	3:59.32	5:22.31	6:46.00	8:09.25	9:32.57
27. Simeon HEMMING	(72)	Bo Wolv'pton	10:55.47	1:13.31	2:34.14	3:56.51	5:19.93	6:43.86	8:08.66	9:33.42
28. Rory FITZGERALD	(58)	Gosport		11:04.79	1:13.39	2:36.72	4:02.39	5:29.00	6:55.99	8:22.30	9:46.58
29. Geoff STOKES	(39)	Spencer		11:24.04	1:21.11	2:48.03	4:14.98	5:42.24	7:09.32	8:36.79	10:03.71
30. Ana GUTIERREZ	(75)	Otter		11:33.15	1:18.58	2:46.72	4:15.81	5:45.25	7:13.71	8:41.78	10:10.30
31. Karen TAYLOR	(69)	Gloucester M	11:33.52	1:21.46	2:47.95	4:14.75	5:42.08	7:10.07	8:38.09	10:07.20
32. Helen MOORE		(68)	Leicester Ma	11:45.68	1:19.91	2:47.44	4:16.10	5:45.20	7:16.25	8:47.36	10:18.57
33. Arthur LOWE		(35)	Heart Of Eng	11:51.04	1:21.52	2:51.05	4:22.03	5:54.29	7:24.98	8:55.41	10:26.10
34. Catherine HARTLE	(58)	Spencer		11:54.89	1:20.37	2:48.98	4:17.29	5:48.46	7:19.52	8:51.49	10:24.05
35. Jane McALLISTER	(59)	Eastbourne	11:55.85	1:23.96	2:53.51	4:24.56	5:56.11	7:27.23	8:58.20	10:28.03
36. Shawn BAILEY	(70)	Army Swim	12:12.31	1:23.96	2:56.31	4:30.02	6:03.47	7:38.00	9:12.86	10:46.61
37. David DIX		(49)	Godalming	12:12.56	1:25.33	2:57.30	4:30.66	6:04.11	7:37.15	9:10.30	10:42.57
38. Antony SCOTT	(59)	Basingstoke	12:20.25	1:26.36	2:59.06	4:31.86	6:08.14	7:42.47	9:16.74	10:52.06
39. Pauline COOKE	(48)	Heart Of Eng	12:22.78	1:26.83	3:00.35	4:35.29	6:08.80	7:41.53	9:15.20	10:49.97
40. Alison COX		(60)	Y Swim		12:25.39	1:27.47	3:01.44	4:36.53	6:10.57	7:44.23	9:17.56	10:51.83
41. Elaine BLOWER	(45)	Barnet Copt	12:27.14	1:29.36	3:03.79	4:38.77	6:13.63	7:47.97	9:22.55	10:56.52
42. Ulla DAVIS		(51)	Camden Swiss	12:36.40	1:29.87	3:05.49	4:42.50	6:19.45	7:55.15	9:30.47	11:06.37
43. John STARR		(34)	Romford Town	12:53.79	1:28.71	3:04.88	4:42.07	6:21.36	8:00.28	9:39.49	11:18.16
44. Helen OLDFIELD	(68)	Spencer		12:55.75	1:28.90	3:05.64	4:44.21	6:23.86	8:03.99	9:44.76	11:24.61
45. Rodney MILLER	(43)	Eastbourne	12:57.38	1:29.07	3:05.11	4:42.44	6:22.94	8:03.25	9:42.98	11:21.44
46. Valerie BULL	(62)	Waveney Ott	13:00.47	1:28.53	3:05.25	4:43.16	6:22.90	8:03.72	9:45.40	11:26.61
47. Elisabeth GREEN	(40)	Kenilworth M	13:14.74	1:33.61	3:13.22	4:51.82	6:31.62	8:11.34	9:51.75	11:33.56
48. Michael PARKIN	(48)	Cranleigh	13:38.66	1:29.76	3:12.72	4:58.99	6:45.69	8:31.57	10:17.00	12:00.65
49. Kathy BATTS		(60)	Co Rochester	13:45.93	1:30.04	3:13.77	5:00.26	6:46.77	8:33.34	10:18.77	12:06.83
50. Barbara FENTIMAN	(34)	Bromley		13:46.34	1:35.36	3:18.67	5:04.09	6:49.18	8:34.63	10:20.30	12:05.84
51. Laura LOPEZ-BONILLA	(68)	Otter		13:46.41	1:31.64	3:12.86	4:57.66	6:42.97	8:29.75	10:16.94	12:03.99
52. Anthony ROWBOTHAM	(40)	Spencer		13:47.16	1:32.52	3:14.57	4:59.74	6:46.13	8:33.11	10:19.07	12:05.18
53. Brian HEY		(39)	Marlborough	14:00.31	1:33.93	3:18.81	5:04.84	6:51.20	8:39.19	10:27.53	12:16.43
54. Denise FARNHAM	(55)	Herne Bay	14:07.03	1:37.42	3:23.29	5:09.55	6:56.00	8:45.17	10:34.33	12:22.23
55. Colin DEW		(47)	Basingstoke	14:16.38	1:40.09	3:29.24	5:17.43	7:07.19	8:55.54	10:45.39	12:32.16
56. Rose DUDENEY	(47)	Haywards Hth	14:18.32	1:40.54	3:29.66	5:19.05	7:09.08	8:59.59	10:46.93	12:35.47
57. Ann De S GRANTHAM	(38)	Royal Navy	14:22.63	1:40.22	3:30.20	5:20.93	7:12.12	9:03.53	10:52.52	12:41.21
58. Christine HORNBY	(44)	Southport	14:42.52	1:40.22	3:32.38	5:24.81	7:16.20	9:07.46	11:00.58	12:54.19
59. Jenny BALL		(38)	Io Wight Ma	15:21.56	1:50.28	3:46.19	5:41.26	7:36.62	9:33.97	11:28.45	13:27.27
60. Don LEADER		(24)	D.T.S		16:14.38	1:53.95	3:59.14	6:07.11	8:15.57	10:24.29	12:26.51	14:25.09
61. Iris BELLIS		(43)	Co Milton K	16:30.55	1:57.32	4:02.30	6:07.79	8:13.25	10:18.11	12:22.69	14:27.66
62. Lotte MULLER	(33)	Arbeiter GER	16:37.70	1:58.90	4:06.41	6:12.05	8:18.72	10:25.64	12:31.76	14:36.94
63. Dorothy WILKIE	(32)	Macclesf'ldM	16:40.78	1:53.08	3:58.53	6:05.21	8:12.74	10:20.95	12:28.56	14:36.34
64. Joy COCHRANE	(33)	Romford Town	17:20.72	1:56.06	4:06.38	6:17.98	8:29.75	10:42.84	12:57.59	15:11.77
65. Helen O'LEARY	(54)	Phoenix IRL	18:36.14	2:06.45	4:24.61	6:45.52	9:06.90	11:28.86	13:51.82	16:15.97
66. John HARRISON	(14)	Royal Navy	19:07.65	2:08.68	4:32.25	6:56.47	9:23.63	11:49.51	14:17.53	16:45.57
67. Edwin HENNIKER	(30)	Co Cant'bury	19:33.56	1:58.42	4:26.53	6:58.40	9:27.04	11:56.21	14:29.09	17:04.60
68. Anneke LOGTENBERG	(29)	AZC Mast NED	20:26.84	2:09.32	4:53.39	7:18.24	10:11.14	12:46.08	15:29.81	18:02.82
69. Willy van RYSEL	(16)	Spencer		21:22.41	2:34.61	5:19.23	8:00.13	10:41.95	13:22.06	16:03.80	18:47.88
70. Leonard COCHRANE	(20)	Romford Town	23:06.97	2:37.84	5:30.44	8:29.57	11:26.52	14:22.13	17:17.20	20:16.10

25/29 YEARS AGE GROUP
1. David STANNARD	(71)	Reading		9:41.86		1:07.62	2:19.83	3:32.70	4:45.80	5:59.07	7:13.18	8:27.93
2. Julie GILKES		(71)	Bracknell	10:21.90	1:10.01	2:26.94	3:46.15	5:05.43	6:24.00	7:43.17	9:03.41
3. Simon MARSDEN	(74)	Barnet Copt	10:31.66	1:10.66	2:28.10	3:46.68	5:06.98	6:28.64	7:51.69	9:13.73
4. Liz LEES		(71)	RAFSA		10:42.23	1:13.76	2:34.33	3:55.61	5:17.44	6:39.63	8:01.64	9:23.41
5. Helen RAMSAY		(71)	Hants North	10:44.30	1:13.42	2:33.72	3:54.99	5:17.63	6:40.61	8:02.93	9:24.77
6. Simeon HEMMING	(72)	Bo Wolv'pton	10:55.47	1:13.31	2:34.14	3:56.51	5:19.93	6:43.86	8:08.66	9:33.42
7. Ana GUTIERREZ	(75)	Otter		11:33.15	1:18.58	2:46.72	4:15.81	5:45.25	7:13.71	8:41.78	10:10.30

30/34 YEARS AGE GROUP
1. Deborah HAMILTON	(70)	Blackpool	9:53.85		1:08.67	2:21.99	3:36.67	4:52.04	6:07.73	7:24.17	8:40.55
2. Paul BICKELL		(70)	Dinnaton	9:57.12		1:09.15	2:21.80	3:36.81	4:52.89	6:09.81	7:27.03	8:43.71
3. Susan HILL		(70)	Spencer		10:08.32	1:12.05	2:29.39	3:47.59	5:05.69	6:23.49	7:39.93	8:55.23
4. Keith DUNNETT	(70)	Silver City	10:20.91	1:12.17	2:29.61	3:48.58	5:08.84	6:30.16	7:49.68	9:08.07
5. Karen TAYLOR		(69)	Gloucester M	11:33.52	1:21.46	2:47.95	4:14.75	5:42.08	7:10.07	8:38.09	10:07.20
6. Helen MOORE		(68)	Leicester Ma	11:45.68	1:19.91	2:47.44	4:16.10	5:45.20	7:16.25	8:47.36	10:18.57
7. Shawn BAILEY		(70)	Army Swim	12:12.31	1:23.96	2:56.31	4:30.02	6:03.47	7:38.00	9:12.86	10:46.61
8. Helen OLDFIELD	(68)	Spencer		12:55.75	1:28.90	3:05.64	4:44.21	6:23.86	8:03.99	9:44.76	11:24.61
9. Laura LOPEZ-BONILLA	(68)	Otter		13:46.41	1:31.64	3:12.86	4:57.66	6:42.97	8:29.75	10:16.94	12:03.99

35/39 YEARS AGE GROUP
1. Ian BECK		(64)	Witney		9:27.77		1:05.80	2:16.28	3:27.55	4:40.10	5:52.00	7:04.45	8:17.14
2. Nuala MUIR-COCHRANE	(64)	Camden Swiss	9:36.96		1:07.92	2:20.19	3:32.82	4:45.57	5:58.71	7:12.30	8:25.73
3. Andrew GRISTWOOD	(64)	Grimsby Sant	9:39.03		1:06.05	2:17.87	3:30.39	4:43.78	5:57.99	7:12.32	8:27.10
4. Martin HAWLEY	(64)	Ealing		9:53.04		1:10.58	2:25.66	3:41.43	4:57.72	6:13.66	7:29.30	8:42.75
5. Mike O'TOOLE		(63)	Thanetviking	10:27.58	1:10.77	2:27.45	3:46.60	5:06.59	6:27.31	7:48.60	9:08.10
6. Terry WRIGHT		(61)	Kingston Roy	10:29.76	1:12.24	2:31.02	3:51.13	5:11.77	6:32.63	7:53.35	9:12.94
7. Mark BARLOW		(61)	Reading Uni	10:54.23	1:12.58	2:36.30	3:59.32	5:22.31	6:46.00	8:09.25	9:32.57
8. Valerie BULL		(62)	Waveney Ott	13:00.47	1:28.53	3:05.25	4:43.16	6:22.90	8:03.72	9:45.40	11:26.61

40/44 YEARS AGE GROUP
1. Simon VEALE		(56)	Totnes		9:34.10		1:06.71	2:18.93	3:31.96	4:44.88	5:58.02	7:11.45	8:24.16
2. Brian BAIN		(60)	Silver City	10:01.11	1:09.43	2:24.45	3:40.59	4:57.27	6:13.87	7:30.38	8:46.73
3. Mark JONES		(60)	Everton		10:12.34	1:11.01	2:27.37	3:44.62	5:02.63	6:20.81	7:39.43	8:57.39
4. Margaret SMITH	(58)	Co Milton K	10:24.02	1:14.16	2:33.47	3:53.01	5:12.15	6:31.15	7:50.05	9:09.33
5. Rory FITZGERALD	(58)	Gosport		11:04.79	1:13.39	2:36.72	4:02.39	5:29.00	6:55.99	8:22.30	9:46.58
6. Catherine HARTLE	(58)	Spencer		11:54.89	1:20.37	2:48.98	4:17.29	5:48.46	7:19.52	8:51.49	10:24.05
7. Jane McALLISTER	(59)	Eastbourne	11:55.85	1:23.96	2:53.51	4:24.56	5:56.11	7:27.23	8:58.20	10:28.03
8. Antony SCOTT		(59)	Basingstoke	12:20.25	1:26.36	2:59.06	4:31.86	6:08.14	7:42.47	9:16.74	10:52.06
9. Alison COX		(60)	Y Swim		12:25.39	1:27.47	3:01.44	4:36.53	6:10.57	7:44.23	9:17.56	10:51.83
10. Kathy BATTS		(60)	Co Rochester	13:45.93	1:30.04	3:13.77	5:00.26	6:46.77	8:33.34	10:18.77	12:06.83

45/49 YEARS AGE GROUP
1. Tony MORRIS		(55)	AerLingusIRL	10:11.52	1:10.19	2:27.09	3:46.16	5:05.25	6:22.69	7:39.56	8:56.28
2. Clive WHITELOCK	(52)	Bristol Mast	10:20.05	1:15.39	2:35.80	3:54.81	5:13.80	6:32.53	7:50.20	9:06.85
3. Ulla DAVIS		(51)	Camden Swiss	12:36.40	1:29.87	3:05.49	4:42.50	6:19.45	7:55.15	9:30.47	11:06.37
4. Denise FARNHAM	(55)	Herne Bay	14:07.03	1:37.42	3:23.29	5:09.55	6:56.00	8:45.17	10:34.33	12:22.23
5. Helen O'LEARY	(54)	Phoenix IRL	18:36.14	2:06.45	4:24.61	6:45.52	9:06.90	11:28.86	13:51.82	16:15.97

50/54 YEARS AGE GROUP
1. Andy WILSON		(46)	Heart Of Eng	10:11.72	1:12.67	2:30.27	3:47.07	5:04.31	6:21.91	7:39.63	8:57.09
2. Graham SHORT		(46)	Heart Of Eng	10:41.93	1:14.02	2:35.23	3:56.77	5:17.96	6:39.29	8:01.36	9:23.11
3. David DIX		(49)	Godalming	12:12.56	1:25.33	2:57.30	4:30.66	6:04.11	7:37.15	9:10.30	10:42.57
4. Pauline COOKE	(48)	Heart Of Eng	12:22.78	1:26.83	3:00.35	4:35.29	6:08.80	7:41.53	9:15.20	10:49.97
5. Michael PARKIN	(48)	Cranleigh	13:38.66	1:29.76	3:12.72	4:58.99	6:45.69	8:31.57	10:17.00	12:00.65
6. Colin DEW		(47)	Basingstoke	14:16.38	1:40.09	3:29.24	5:17.43	7:07.19	8:55.54	10:45.39	12:32.16
7. Rose DUDENEY		(47)	Haywards Hth	14:18.32	1:40.54	3:29.66	5:19.05	7:09.08	8:59.59	10:46.93	12:35.47

55/59 YEARS AGE GROUP
1. Sandy GALLETLY	(42)	Warrender	10:09.98	1:13.81	2:31.30	3:48.12	5:05.50	6:22.14	7:39.29	8:56.04
2. Duncan McCREADIE	(45)	Spencer		10:32.51	1:13.21	2:32.73	3:53.08	5:14.05	6:37.89	7:55.88	9:15.94
3. Elaine BLOWER	(45)	Barnet Copt	12:27.14	1:29.36	3:03.79	4:38.77	6:13.63	7:47.97	9:22.55	10:56.52
4. Rodney MILLER	(43)	Eastbourne	12:57.38	1:29.07	3:05.11	4:42.44	6:22.94	8:03.25	9:42.98	11:21.44
5. Christine HORNBY	(44)	Southport	14:42.52	1:40.22	3:32.38	5:24.81	7:16.20	9:07.46	11:00.58	12:54.19
6. Iris BELLIS		(43)	Co Milton K	16:30.55	1:57.32	4:02.30	6:07.79	8:13.25	10:18.11	12:22.69	14:27.66

60/64 YEARS AGE GROUP
1. Geoff STOKES		(39)	Spencer		11:24.04	1:21.11	2:48.03	4:14.98	5:42.24	7:09.32	8:36.79	10:03.71
2. Elisabeth GREEN	(40)	Kenilworth M	13:14.74	1:33.61	3:13.22	4:51.82	6:31.62	8:11.34	9:51.75	11:33.56
3. Anthony ROWBOTHAM	(40)	Spencer		13:47.16	1:32.52	3:14.57	4:59.74	6:46.13	8:33.11	10:19.07	12:05.18
4. Brian HEY		(39)	Marlborough	14:00.31	1:33.93	3:18.81	5:04.84	6:51.20	8:39.19	10:27.53	12:16.43
5. Ann De S GRANTHAM	(38)	Royal Navy	14:22.63	1:40.22	3:30.20	5:20.93	7:12.12	9:03.53	10:52.52	12:41.21
6. Jenny BALL		(38)	Io Wight Ma	15:21.56	1:50.28	3:46.19	5:41.26	7:36.62	9:33.97	11:28.45	13:27.27

65/69 YEARS AGE GROUP
1. Arthur LOWE		(35)	Heart Of Eng	11:51.04	1:21.52	2:51.05	4:22.03	5:54.29	7:24.98	8:55.41	10:26.10
2. John STARR		(34)	Romford Town	12:53.79	1:28.71	3:04.88	4:42.07	6:21.36	8:00.28	9:39.49	11:18.16
3. Barbara FENTIMAN	(34)	Bromley		13:46.34	1:35.36	3:18.67	5:04.09	6:49.18	8:34.63	10:20.30	12:05.84
4. Lotte MULLER		(33)	Arbeiter GER	16:37.70	1:58.90	4:06.41	6:12.05	8:18.72	10:25.64	12:31.76	14:36.94
5. Dorothy WILKIE	(32)	Macclesf'ldM	16:40.78	1:53.08	3:58.53	6:05.21	8:12.74	10:20.95	12:28.56	14:36.34
6. Joy COCHRANE		(33)	Romford Town	17:20.72	1:56.06	4:06.38	6:17.98	8:29.75	10:42.84	12:57.59	15:11.77

70/74 YEARS AGE GROUP
1. Edwin HENNIKER	(30)	Co Cant'bury	19:33.56	1:58.42	4:26.53	6:58.40	9:27.04	11:56.21	14:29.09	17:04.60
2. Anneke LOGTENBERG	(29)	AZC Mast NED	20:26.84	2:09.32	4:53.39	7:18.24	10:11.14	12:46.08	15:29.81	18:02.82

75/79 YEARS AGE GROUP
1. Don LEADER		(24)	D.T.S		16:14.38	1:53.95	3:59.14	6:07.11	8:15.57	10:24.29	12:26.51	14:25.09

80/84 YEARS AGE GROUP
1. Willy van RYSEL	(16)	Spencer		21:22.41	2:34.61	5:19.23	8:00.13	10:41.95	13:22.06	16:03.80	18:47.88
2. Leonard COCHRANE	(20)	Romford Town	23:06.97	2:37.84	5:30.44	8:29.57	11:26.52	14:22.13	17:17.20	20:16.10

85/89 YEARS AGE GROUP
1. John HARRISON	(14)	Royal Navy	19:07.65	2:08.68	4:32.25	6:56.47	9:23.63	11:49.51	14:17.53	16:45.57


	Sun 4  June 2000 09:19 am
EVENT 601 MIXED 400m FREESTYLE               
 
OPEN AGE GROUP
Place	Name		YoB	Club		Time	100	200	300
1. Ian BECK		(64)	Witney		4:27.10	1:03.05	2:10.41 3:19.11
2. Andrew COLLINS	(70)	Croydon Amph	4:35.19	1:04.18	2:14.39 3:26.32
3. Duncan HARTLEY	(68)	Spencer		4:35.62	1:04.75	2:15.11 3:26.56
4. Alan NANCARROW	(74)	Fareham N'ds	4:37.06	1:05.59	2:15.51 3:26.95
5. Simon VEALE		(56)	Totnes		4:37.30	1:04.13	2:15.14 3:27.24
6. Andrew GRISTWOOD	(64)	Grimsby Sant	4:38.08	1:04.18	2:14.25 3:27.76
7. Nuala MUIR-COCHRANE	(64)	Camden Swiss	4:43.43	1:07.15	2:19.51 3:32.39
8. Julian LITTLETON	(70)	Heart Of Eng	4:44.03	1:05.29	2:17.73 3:30.68
9. Deborah HAMILTON	(70)	Blackpool	4:49.10	1:07.88	2:22.15 3:36.46
10. Andy WILSON		(46)	Heart Of Eng	4:50.51	1:10.37	2:23.97 3:38.01
11. Susan HILL		(70)	Spencer		4:51.13	1:09.00	2:22.87 3:37.58
12. Martin HAWLEY	(64)	Ealing		4:51.63	1:09.72	2:25.42 3:39.30
13. John SHACKLETON	(54)	Bracknell	4:53.47	1:10.46	2:25.45 3:40.31
14. Paul BICKELL	(70)	Dinnaton	4:53.74	1:08.75	2:23.45 3:39.67
15. Brian BAIN		(60)	Silver City	4:54.46	1:08.91	2:23.78 3:40.17
16. Chris DUNN		(46)	Hatfield	4:54.48	1:09.21	2:24.27 3:40.72
17. Tony MORRIS		(55)	AerLingusIRL	4:54.88	1:09.45	2:24.12 3:39.91
18. Mark JONES		(60)	Everton		4:55.07	1:09.75	2:25.00 3:40.87
19. Maria KELLY		(72)	Northampton	4:55.79	1:09.74	2:25.05 3:40.98
20. Sandy GALLETLY	(42)	Warrender	4:58.42	1:11.36	2:26.08 3:42.11
21. Steven GREEN	(63)	Heart Of Eng	4:58.56	1:09.15	2:25.56 3:43.55
22. Simon MARSDEN	(74)	Barnet Copt	4:59.31	1:08.73	2:23.41 3:40.31
23. Clive WHITELOCK	(52)	Bristol Mast	5:01.27	1:11.75	2:30.00 3:46.79
24. Terry WRIGHT	(61)	Kingston Roy	5:01.80	1:09.10	2:26.95 3:45.48
25. Margaret SMITH	(58)	Co Milton K	5:03.46	1:11.01	2:28.98 3:47.54
26. Rory FITZGERALD	(58)	Gosport		5:03.69	1:09.22	2:28.08 3:48.75
27. Helen RAMSAY	(71)	Hants North	5:07.90	1:11.01	2:29.15 3:49.20
28. Julia GILKES	(71)	Bracknell	5:08.24	1:09.73	2:28.44 3:48.72
29. Liz REES		(71)	RAFSA		5:10.79	1:12.22	2:31.61 3:52.58
30. Donna ADAM		(69)	Stirling	5:11.77	1:13.49	2:33.42 3:53.12
31. Adam LELEAN		(62)	Waveney Ott	5:12.48	1:13.19	2:33.74 3:53.90
32. Stefan GARTNER	(63)	Spencer		5:13.43	1:14.17	2:33.67 3:54.64
33. H KULA-PRZEZWANSKI	(59)	Bristol Mast	5:15.94	1:13.15	2:33.23 3:55.21
34. Ian STOUGHTON	(59)	Luton		5:17.07	1:14.88	2:37.06 3:58.67
35. Jayne BALL		(58)	Edmonton Phx	5:20.37	1:13.80	2:33.75 3:56.76
36. David BELL		(71)	Aards ULSTER	5:22.54	1:12.39	2:33.52 3:57.85
37. Geoff STOKES	(39)	Spencer		5:25.16	1:16.31	2:39.29 4:04.63
38. Mike WAKE		(41)	Otter		5:30.80	1:18.38	2:42.43 4:07.46
39. Helen OBERHOFER	(71)	Spencer		5:32.91	1:17.76	2:42.85 4:08.69
40. Marianne PROE	(71)	Croydon Amph	5:33.05	1:17.91	2:43.85 4:09.81
41. Karen TAYLOR	(69)	Gloucester M	5:33.68	1:18.06	2:43.21 4:08.74
42. Brenda CLUNNIE	(73)	Heart Of Eng	5:37.93	1:21.08	2:48.55 4:14.82
43. Peter ILES		(53)	Co Milton K	5:39.17	1:20.58	2:47.56 4:15.44
44. Sandra ROGERS	(63)	Brentwood	5:39.33	1:18.98	2:44.93 4:12.68
45. Keith INGRAM	(40)	Heart Of Eng	5:41.04	1:18.35	2:46.33 4:16.06
46. Matthew STONE	(62)	Croydon Amph	5:42.47	1:19.54	2:46.81 4:17.71
47. Peter HAYWARD	(59)	Dawlish		5:42.57	1:20.46	2:49.22 4:18.73
48. Lynne DAWSON	(67)	Godalming	5:45.62	1:20.18	2:48.64 4:18.12
49. Andrew ELCOCK	(40)	Spencer		5:48.77	1:21.87	2:50.83 4:20.52
50. David DIX		(49)	Godalming	5:49.53	1:19.21	2:48.26 4:19.95
51. Roger PHILLIPS	(44)	Otter		5:53.24	1:22.98	2:52.30 4:23.42
52. Catherine HARTLE	(58)	Spencer		5:55.37	1:19.12	2:49.47 4:21.51
53. Pauline COOKE	(48)	Heart Of Eng	5:57.25	1:24.73	2:55.22 4:25.71
54. Lindsay POWELL	(49)	Barnet Copt	6:04.29	1:26.72	3:01.44 4:35.07
55. Arthur LOWE		(35)	Heart Of Eng	6:05.76	1:23.50	2:57.76 4:34.59
56. Mark HITCHCOTT	(68)	Bournem'th D	6:06.17	1:26.77	3:00.80 4:35.27
57. John STARR		(34)	Romford Town	6:12.19	1:26.29	3:01.32 4:39.59
58. Jane ASHER		(31)	Kings Corm	6:13.00	1:31.37	3:08.74 4:43.86
59. Rodney MILLER	(43)	Eastbourne	6:13.22	1:26.97	3:01.66 4:37.44
60. Claire O'DWYER	(41)	Dublin IRL	6:15.64	1:31.59	3:09.82 4:46.56
61. Valerie BULL	(62)	Waveney Ott	6:15.98	1:24.52	3:00.75 4:39.85
62. Penny WEBSTER	(42)	Kingston Roy	6:18.60	1:31.40	3:08.84 4:46.02
63. Carol MOSS		(54)	Poole		6:23.41	1:31.47	3:09.95 4:47.59
64. Michael PARKIN	(48)	Cranleigh	6:25.79	1:25.74	3:03.81 4:45.93
65. Peter HERON		(50)	Croydon Amph	6:29.13	1:30.84	3:11.32 4:52.37
66. Mark WILLIAMS	(62)	Basingstoke	6:39.47	1:33.06	3:15.68 5:00.71
67. Michelle WHITEHEAD	(54)	Kingston Roy	6:39.97	1:33.20	3:16.07 5:01.03
68. Barbara FENTIMAN	(34)	Bromley		6:40.98	1:33.14	3:15.45 5:00.44
69. Katrina WOODHOUSE	(74)	Basingstoke	6:41.45	1:32.32	3:14.12 4:59.36
70. Kathy BATTS		(60)	Co Rochester	6:42.08	1:32.29	3:14.22 5:00.21
71. John HARRINGTON	(36)	Barnet Copt	6:48.27	1:36.23	3:20.25 5:05.38
72. Rose DUDNEY		(47)	Haywards Hth	6:52.67	1:36.18	3:22.66 5:09.30
73. Ann De S GRANTHAM	(38)	Royal Navy	6:53.08	1:39.08	3:26.79 5:14.96
74. Lynda MILLER	(44)	Eastbourne	6:56.04	1:38.42	3:25.05 5:11.64
75. Denise FARNHAM	(55)	Herne Bay	6:59.19	1:36.77	3:22.06 5:11.20
76. Christine HORNBY	(44)	Southport	7:07.86	1:37.07	3:29.08 5:20.18
77. Linda GRAY		(47)	Bromley		7:09.13	1:39.08	3:29.05 5:20.31
78. Ellery McGOWAN	(46)	Godalming	7:17.40	1:40.07	3:32.13 5:25.88
79. Don LEADER		(24)	D.T.S		7:29.81	1:43.83	3:39.49 5:35.19
80. Jenny BALL		(38)	Io Wight Ma	7:30.06	1:48.73	3:43.72 5:38.67
81. Maurice McDONALD	(38)	Ellesmere Pt	7:42.95	1:44.23	3:47.98 5:51.96
82. Ernest BUTLER	(32)	Hythe		7:50.80	1:47.36	3:48.75 5:53.18
83. David MACE		(33)	Spencer		7:59.56	1:51.58	3:57.70 6:01.44
84. Iris BELLIS		(43)	Co Milton K	8:02.46	1:53.74	3:57.37 6:01.89
85. Jeanette SQUIRES	(37)	Barnet Copt	8:12.21	1:57.53	4:01.66 6:07.72
86. Dorothy WILKIE	(32)	Macclesf'ldM	8:15.76	1:52.31	4:00.24 6:09.85
87. Joy COCHRANE	(33)	Romford Town	8:27.90	1:54.49	4:03.38 6:19.25
88. Daphne GILBERT	(24)	Albyns		8:40.26	2:03.46	4:15.94 6:29.08
89. Edwin HENNIKER	(30)	Co Cant'bury	9:33.68	1:52.34	4:13.21 6:49.00
	Michael THOMAS	(46)	Watford		DNF

25/29 YEARS AGE GROUP
1. Alan NANCARROW	(74)	Fareham N'ds	4:37.06	1:05.59	2:15.51 3:26.95
2. Maria KELLY		(72)	Northampton	4:55.79	1:09.74	2:25.05 3:40.98
3. Simon MARSDEN	(74)	Barnet Copt	4:59.31	1:08.73	2:23.41 3:40.31
4. Helen RAMSAY		(71)	Hants North	5:07.90	1:11.01	2:29.15 3:49.20
5. Julia GILKES		(71)	Bracknell	5:08.24	1:09.73	2:28.44 3:48.72
6. Liz REES		(71)	RAFSA		5:10.79	1:12.22	2:31.61 3:52.58
7. David BELL		(71)	Aards ULSTER	5:22.54	1:12.39	2:33.52 3:57.85
8. Helen OBERHOFER	(71)	Spencer		5:32.91	1:17.76	2:42.85 4:08.69
9. Marianne PROE	(71)	Croydon Amph	5:33.05	1:17.91	2:43.85 4:09.81
10. Brenda CLUNNIE	(73)	Heart Of Eng	5:37.93	1:21.08	2:48.55 4:14.82
11. Katrina WOODHOUSE	(74)	Basingstoke	6:41.45	1:32.32	3:14.12 4:59.36

30/34 YEARS AGE GROUP
1. Andrew COLLINS	(70)	Croydon Amph	4:35.19	1:04.18	2:14.39 3:26.32
2. Duncan HARTLEY	(68)	Spencer		4:35.62	1:04.75	2:15.11 3:26.56
3. Julian LITTLETON	(70)	Heart Of Eng	4:44.03	1:05.29	2:17.73 3:30.68
4. Deborah HAMILTON	(70)	Blackpool	4:49.10	1:07.88	2:22.15 3:36.46
5. Susan HILL		(70)	Spencer		4:51.13	1:09.00	2:22.87 3:37.58
6. Paul BICKELL		(70)	Dinnaton	4:53.74	1:08.75	2:23.45 3:39.67
7. Donna ADAM		(69)	Stirling	5:11.77	1:13.49	2:33.42 3:53.12
8. Karen TAYLOR		(69)	Gloucester M	5:33.68	1:18.06	2:43.21 4:08.74
9. Lynne DAWSON		(67)	Godalming	5:45.62	1:20.18	2:48.64 4:18.12
10. Mark HITCHCOTT	(68)	Bournem'th D	6:06.17	1:26.77	3:00.80 4:35.27

35/39 YEARS AGE GROUP
1. Ian BECK		(64)	Witney		4:27.10	1:03.05	2:10.41 3:19.11
2. Andrew GRISTWOOD	(64)	Grimsby Sant	4:38.08	1:04.18	2:14.25 3:27.76
3. Nuala MUIR-COCHRANE	(64)	Camden Swiss	4:43.43	1:07.15	2:19.51 3:32.39
4. Martin HAWLEY	(64)	Ealing		4:51.63	1:09.72	2:25.42 3:39.30
5. Steven GREEN		(63)	Heart Of Eng	4:58.56	1:09.15	2:25.56 3:43.55
6. Terry WRIGHT		(61)	Kingston Roy	5:01.80	1:09.10	2:26.95 3:45.48
7. Adam LELEAN		(62)	Waveney Ott	5:12.48	1:13.19	2:33.74 3:53.90
8. Stefan GARTNER	(63)	Spencer		5:13.43	1:14.17	2:33.67 3:54.64
9. Sandra ROGERS	(63)	Brentwood	5:39.33	1:18.98	2:44.93 4:12.68
10. Matthew STONE	(62)	Croydon Amph	5:42.47	1:19.54	2:46.81 4:17.71
11. Valerie BULL	(62)	Waveney Ott	6:15.98	1:24.52	3:00.75 4:39.85
12. Mark WILLIAMS	(62)	Basingstoke	6:39.47	1:33.06	3:15.68 5:00.71

40/44 YEARS AGE GROUP
1. Simon VEALE		(56)	Totnes		4:37.30	1:04.13	2:15.14 3:27.24
2. Brian BAIN		(60)	Silver City	4:54.46	1:08.91	2:23.78 3:40.17
3. Mark JONES		(60)	Everton		4:55.07	1:09.75	2:25.00 3:40.87
4. Margaret SMITH	(58)	Co Milton K	5:03.46	1:11.01	2:28.98 3:47.54
5. Rory FITZGERALD	(58)	Gosport		5:03.69	1:09.22	2:28.08 3:48.75
6. H KULA-PRZEZWANSKI	(59)	Bristol Mast	5:15.94	1:13.15	2:33.23 3:55.21
7. Ian STOUGHTON	(59)	Luton		5:17.07	1:14.88	2:37.06 3:58.67
8. Jayne BALL		(58)	Edmonton Phx	5:20.37	1:13.80	2:33.75 3:56.76
9. Peter HAYWARD	(59)	Dawlish		5:42.57	1:20.46	2:49.22 4:18.73
10. Catherine HARTLE	(58)	Spencer		5:55.37	1:19.12	2:49.47 4:21.51
11. Kathy BATTS		(60)	Co Rochester	6:42.08	1:32.29	3:14.22 5:00.21

45/49 YEARS AGE GROUP
1. John SHACKLETON	(54)	Bracknell	4:53.47	1:10.46	2:25.45 3:40.31
2. Tony MORRIS		(55)	AerLingusIRL	4:54.88	1:09.45	2:24.12 3:39.91
3. Clive WHITELOCK	(52)	Bristol Mast	5:01.27	1:11.75	2:30.00 3:46.79
4. Peter ILES		(53)	Co Milton K	5:39.17	1:20.58	2:47.56 4:15.44
5. Carol MOSS		(54)	Poole		6:23.41	1:31.47	3:09.95 4:47.59
6. Michelle WHITEHEAD	(54)	Kingston Roy	6:39.97	1:33.20	3:16.07 5:01.03
7. Denise FARNHAM	(55)	Herne Bay	6:59.19	1:36.77	3:22.06 5:11.20

50/54 YEARS AGE GROUP
1. Andy WILSON		(46)	Heart Of Eng	4:50.51	1:10.37	2:23.97 3:38.01
2. Chris DUNN		(46)	Hatfield	4:54.48	1:09.21	2:24.27 3:40.72
3. David DIX		(49)	Godalming	5:49.53	1:19.21	2:48.26 4:19.95
4. Pauline COOKE	(48)	Heart Of Eng	5:57.25	1:24.73	2:55.22 4:25.71
5. Lindsay POWELL	(49)	Barnet Copt	6:04.29	1:26.72	3:01.44 4:35.07
6. Michael PARKIN	(48)	Cranleigh	6:25.79	1:25.74	3:03.81 4:45.93
7. Peter HERON		(50)	Croydon Amph	6:29.13	1:30.84	3:11.32 4:52.37
8. Rose DUDNEY		(47)	Haywards Hth	6:52.67	1:36.18	3:22.66 5:09.30
9. Linda GRAY		(47)	Bromley		7:09.13	1:39.08	3:29.05 5:20.31
10. Ellery McGOWAN	(46)	Godalming	7:17.40	1:40.07	3:32.13 5:25.88
	Michael THOMAS	(46)	Watford		DNF

55/59 YEARS AGE GROUP
1. Sandy GALLETLY	(42)	Warrender	4:58.42	1:11.36	2:26.08 3:42.11
2. Mike WAKE		(41)	Otter		5:30.80	1:18.38	2:42.43 4:07.46
3. Roger PHILLIPS	(44)	Otter		5:53.24	1:22.98	2:52.30 4:23.42
4. Rodney MILLER	(43)	Eastbourne	6:13.22	1:26.97	3:01.66 4:37.44
5. Claire O'DWYER	(41)	Dublin IRL	6:15.64	1:31.59	3:09.82 4:46.56
6. Penny WEBSTER	(42)	Kingston Roy	6:18.60	1:31.40	3:08.84 4:46.02
7. Lynda MILLER		(44)	Eastbourne	6:56.04	1:38.42	3:25.05 5:11.64
8. Christine HORNBY	(44)	Southport	7:07.86	1:37.07	3:29.08 5:20.18
9. Iris BELLIS		(43)	Co Milton K	8:02.46	1:53.74	3:57.37 6:01.89

60/64 YEARS AGE GROUP
1. Geoff STOKES		(39)	Spencer		5:25.16	1:16.31	2:39.29 4:04.63
2. Keith INGRAM		(40)	Heart Of Eng	5:41.04	1:18.35	2:46.33 4:16.06
3. Andrew ELCOCK	(40)	Spencer		5:48.77	1:21.87	2:50.83 4:20.52
4. John HARRINGTON	(36)	Barnet Copt	6:48.27	1:36.23	3:20.25 5:05.38
5. Ann De S GRANTHAM	(38)	Royal Navy	6:53.08	1:39.08	3:26.79 5:14.96
6. Jenny BALL		(38)	Io Wight Ma	7:30.06	1:48.73	3:43.72 5:38.67
7. Maurice McDONALD	(38)	Ellesmere Pt	7:42.95	1:44.23	3:47.98 5:51.96
8. Jeanette SQUIRES	(37)	Barnet Copt	8:12.21	1:57.53	4:01.66 6:07.72

65/69 YEARS AGE GROUP
1. Arthur LOWE		(35)	Heart Of Eng	6:05.76	1:23.50	2:57.76 4:34.59
2. John STARR		(34)	Romford Town	6:12.19	1:26.29	3:01.32 4:39.59
3. Jane ASHER		(31)	Kings Corm	6:13.00	1:31.37	3:08.74 4:43.86
4. Barbara FENTIMAN	(34)	Bromley		6:40.98	1:33.14	3:15.45 5:00.44
5. Ernest BUTLER	(32)	Hythe		7:50.80	1:47.36	3:48.75 5:53.18
6. David MACE		(33)	Spencer		7:59.56	1:51.58	3:57.70 6:01.44
7. Dorothy WILKIE	(32)	Macclesf'ldM	8:15.76	1:52.31	4:00.24 6:09.85
8. Joy COCHRANE		(33)	Romford Town	8:27.90	1:54.49	4:03.38 6:19.25

70/74 YEARS AGE GROUP
1. Edwin HENNIKER	(30)	Co Cant'bury	9:33.68	1:52.34	4:13.21 6:49.00

75/79 YEARS AGE GROUP
1. Don LEADER		(24)	D.T.S		7:29.81	1:43.83	3:39.49 5:35.19
2. Daphne GILBERT	(24)	Albyns		8:40.26	2:03.46	4:15.94 6:29.08
 



Last Revised: 22 Jun 00