Isle of Wight Masters


The Sixth Heights Isle of Wight Masters Open Meet at The Heights Leisure Centre (25m)

Web page created by CORGI 2000 on 21/02/2004

800m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LAWREY Nari (1977) (A) 10:38.66 522 Camden Swiss Cottage
2 MEARMAN Katherine (1978) (A) 11:02.09 469 Otter

800m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SWEENEY Claire (1969) (C) 10:18.29 574 Greenwich Borough Mariners
2 SCHULZ Ursula (1968) (C) 10:40.93 517 City of Oxford

800m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRIFFITHS Gill (1963) (D) 15:26.68 138 Isle of Wight Masters
2 SPELMAN Ann (1961) (D) 15:40.46 129 City of Southampton

800m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHENTON Lindsey (1958) (E) 11:49.40 377 Isle of Wight Masters
2 GOODAIR Christine (1957) (E) 13:10.25 259 Kings Cormorants
3 DENTON Susan (1957) (E) 14:20.02 187 Herne Bay
4 HUMPHREY Caroline (1957) (E) 14:22.90 185 Spencer
5 DODD Jane (1957) (E) 16:49.10 94 Isle of Wight Masters

800m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 AYRES Chris (1953) (F) 12:51.79 282 City of Milton Keynes

800m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRAY Linda (1947) (G) 15:03.72 153 Bromley
2 HIATT Jean (1947) (G) 15:06.61 151 Spondon
3 JENKINS Su (1949) (G) 16:49.37 94 Isle of Wight Masters

800m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WEBSTER Penny (1942) (H) 12:26.70 317 Kings Cormorants
2 SAVIDGE Elizabeth (1944) (H) 13:29.71 237 Kings Cormorants
3 DAVIES Kate (1942) (H) 16:08.13 114 Hampshire North
4 JOHNSON Rosemary (1940) (H) 17:22.04 81 Wincanton

800m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BALL Jenny (1938) (J) 14:29.11 180 Isle of Wight Masters
2 BRISTOW Anne (1938) (J) 18:48.31 54 Hampshire North
3 CLARK Sylvia (1935) (J) 24:06.66 12 Isle of Wight Masters

800m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NICHOLLS Zoe (1980) (S) 10:32.92 536 Havant & Waterlooville

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 YOUNGMAN Leon (1977) (A) 10:17.43 448 Maidenhead
2 FREER Adam (1977) (A) 12:46.53 212 Camden Swiss Cottage

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PALFREY Justin (1971) (B) 09:23.21 589 Greenwich Borough Mariners
2 MARTIN Ben (1974) (B) 09:27.83 575 Otter
3 KAVANAGH Peter (1970) (B) 13:12.23 186 Camden Swiss Cottage

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (D) 10:23.65 434 Kings Cormorants

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JAGGS Peter (1958) (E) 10:09.69 466 Camden Swiss Cottage
2 PULLIN Kevin (1958) (E) 10:11.50 462 South Wales Police
3 CANNING Steve (1956) (E) 11:52.64 278 Hampshire North
4 WILSON Roy (1959) (E) 13:16.53 182 Gosport Dolphins

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ILES Peter (1953) (F) 11:17.20 332 City of Milton Keynes
DAVENPORT Dave (1953) (F) DNS 0 (0) Hampshire North

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BOYD James (1947) (G) 12:15.30 248 Hampshire North

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRY John (1943) (H) 11:48.22 284 Sudbury

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HEY Brian (1939) (J) 14:16.94 134 Marlborough Penguins
2 OSBORNE Gordon (1938) (J) 15:18.78 98 Isle of Wight Masters

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POLLARD Peter (1930) (K) 17:33.84 50 Kings Cormorants
2 MACE David (1933) (K) 18:03.26 43 Spencer
3 WHITTAKER Dennis (1931) (K) 18:04.80 42 Herne Bay
4 HENNIKER Eddie (1930) (K) 22:27.92 11 City of Canterbury

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MILLER Barney (1929) (L) 18:32.69 37 Isle of Wight Masters

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (M)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 AMBLER Charles (1921) (M) 19:17.04 29 Isle of Wight Masters

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (O)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON John (1914) (O) 20:48.59 BR, EUR, WR 18 Godalming

800m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COLLINS Richard (1981) (S) 11:09.37 345 Royal Navy

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUGHES Rhian (1978) (A) 02:25.37 553 Otter
2 HOBSON Gina (1977) (A) 02:25.63 550 Otter
3 MATSON Michelle (1978) (A) 02:26.17 544 Hampshire North
4 MEARMAN Katherine (1978) (A) 02:34.24 463 Otter
5 LANGRIDGE Carrie (1975) (A) 03:02.67 263 City of Milton Keynes

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HENRY Gail (1974) (B) 02:20.37 611 Havant & Waterlooville
2 ROSS Sarah (1973) (B) 02:22.89 581 Hampshire North
3 GRAHAM Julie (1971) (B) 02:28.13 523 City of Milton Keynes
4 ROCHFORD Diane (1972) (B) 02:38.81 423 Spencer
5 HERMON Caroline (1971) (B) 02:54.69 308 Teddington

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SCHULZ Ursula (1968) (C) 02:26.06 545 City of Oxford
2 SWEENEY Claire (1969) (C) 02:42.47 393 Greenwich Borough Mariners

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BLINCH Linda (1960) (D) 02:27.17 533 Crawley
2 JAGGS Tasmin (1960) (D) 02:43.27 387 Camden Swiss Cottage
3 BAKER Carole (1960) (D) 02:51.02 331 City of Southampton
4 POSTINS Joanne (1962) (D) 03:12.38 216 Hampshire North
5 ROBARTS Kate (1961) (D) 03:24.72 169 Hampshire North
6 SPELMAN Ann (1961) (D) 03:38.78 128 City of Southampton
7 GRIFFITHS Gill (1963) (D) 03:38.99 127 Isle of Wight Masters

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SMITH Margaret (1958) (E) 02:24.34 564 City of Milton Keynes
2 HOGG Pauline (1957) (E) 02:41.64 400 Havant & Waterlooville
3 SHENTON Lindsey (1958) (E) 02:45.98 367 Isle of Wight Masters
4 FORD Lynn (1956) (E) 02:46.17 365 Crawley
5 DENTON Susan (1957) (E) 03:24.47 170 Herne Bay
6 KEBBY Diane (1958) (E) 03:54.93 92 Hampshire North
7 DODD Jane (1957) (E) 04:06.27 74 Isle of Wight Masters

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WHITEHEAD Michelle (1954) (F) 03:19.64 187 Kings Cormorants

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCGOWAN Ellery (1946) (G) 03:18.04 193 Kings Cormorants
2 JENKINS Su (1949) (G) 04:01.92 80 Isle of Wight Masters

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WEBSTER Penny (1942) (H) 02:55.20 305 Kings Cormorants
2 SAVIDGE Elizabeth (1944) (H) 03:10.51 225 Kings Cormorants
3 BELLIS Iris (1943) (H) 03:42.21 119 City of Milton Keynes
4 DAVIES Kate (1942) (H) 03:53.09 96 Hampshire North
5 JOHNSON Rosemary (1940) (H) 04:00.78 82 Wincanton
6 HARDING Alison (1944) (H) 04:42.68 35 Isle of Wight Masters

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLARK Sylvia (1935) (J) 05:54.40 8 Isle of Wight Masters

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ASHER Jane (1931) (K) 02:58.75 284 Kings Cormorants
2 WILKINSON Pauline (1933) (K) 04:15.54 61 Spencer

200m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MULLAN Lucy (1980) (S) 02:36.58 442 Camden Swiss Cottage
2 MUIR Mhairi (1985) (S) 02:39.47 417 Royal Navy
NICHOLLS Zoe (1980) (S) DNS 0 (0) Havant & Waterlooville

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JONES Trevor (1978) (A) 02:08.98 568 Havant & Waterlooville
2 HUGHES Bryn (1975) (A) 02:11.99 531 Hampshire North
3 LLEWELLYN Gareth (1979) (A) 02:16.05 485 City of Milton Keynes
4 YOUNGMAN Leon (1977) (A) 02:44.96 255 Maidenhead

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PALFREY Justin (1971) (B) 02:09.23 565 Greenwich Borough Mariners
2 MARTIN Ben (1974) (B) 02:11.90 532 Otter
3 PETERS Carl (1974) (B) 02:26.26 387 Camden Swiss Cottage
4 TOLPUTT Paul (1973) (B) 02:32.18 339 Gosport Dolphins
5 KAVANAGH Peter (1970) (B) 03:00.58 180 Camden Swiss Cottage

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HAMMOND Stephen (1965) (C) 02:17.23 473 Dawlish & Teignmouth
2 MARKS Stephen (1969) (C) 02:19.76 447 Otter
3 REED Julian (1965) (C) 02:44.96 255 City of Milton Keynes

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WRIGHT Terry (1961) (D) 02:14.25 505 Kings Cormorants
2 CANDY-WALLALS Greg (1960) (D) 02:21.52 430 Crawley
3 POPOV Nicholas (1961) (D) 02:27.35 377 West Wight
4 PERRIN Quinton (1961) (D) 02:44.22 259 Gosport Dolphins

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FITZGERALD Rory (1958) (E) 02:15.52 491 Hampshire North
2 JAGGS Peter (1958) (E) 02:22.29 422 Camden Swiss Cottage
3 HAYWARD Peter (1959) (E) 02:23.79 409 Dawlish & Teignmouth
4 NEWMAN Philip (1958) (E) 02:27.20 379 Kings Cormorants
5 HUNT Nick (1956) (E) 02:36.56 307 Chelmsford
6 CANNING Steve (1956) (E) 02:44.10 260 Hampshire North
7 THORP Robin (1958) (E) 02:44.96 255 Dawlish & Teignmouth
8 WILSON Roy (1959) (E) 03:06.71 157 Gosport Dolphins

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
DAVENPORT Dave (1953) (F) DNS 0 (0) Hampshire North
ILES Peter (1953) (F) DSQ 0 (0) City of Milton Keynes

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRY John (1943) (H) 02:40.38 282 Sudbury
2 GORE Derek (1940) (H) 02:45.66 251 Chelmsford

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SWANN Charles (1937) (J) 02:52.06 218 Romsey & Totton
2 SEABROOK John (1936) (J) 02:53.59 210 Kings Cormorants
3 HEY Brian (1939) (J) 03:13.98 134 Marlborough Penguins
4 OSBORNE Gordon (1938) (J) 03:37.01 80 Isle of Wight Masters

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 TAYLOR Frank (1931) (K) 03:22.15 111 Hampshire North
2 POLLARD Peter (1930) (K) 04:00.06 48 Kings Cormorants
3 MACE David (1933) (K) 04:11.16 37 Spencer
4 WHITTAKER Dennis (1931) (K) 04:14.79 34 Herne Bay
5 HENNIKER Eddie (1930) (K) 04:30.75 24 City of Canterbury

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MILLER Barney (1929) (L) 03:50.71 59 Isle of Wight Masters

200m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COLLINS Richard (1981) (S) 02:32.12 339 Royal Navy

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MATSON Michelle (1978) (A) 01:14.15 587 Hampshire North
2 LOGAN Nicola (1977) (A) 01:18.57 495 Teddington
3 LANGRIDGE Carrie (1975) (A) 01:35.00 264 City of Milton Keynes
HUGHES Rhian (1978) (A) DNS 0 (0) Otter

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRAHAM Julie (1971) (B) 01:17.50 516 City of Milton Keynes
2 MCGREGOR Susan (1974) (B) 01:24.24 399 Teddington
3 HERMON Caroline (1971) (B) 01:28.80 335 Teddington
BROWN Karen (1974) (B) DNS 0 (0) Spencer
RUIZ Zoe (1973) (B) DSQ 0 (0) Dawlish & Teignmouth

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SCHULZ Ursula (1968) (C) 01:17.37 519 City of Oxford
2 SWEENEY Claire (1969) (C) 01:18.94 488 Greenwich Borough Mariners
3 MERRITT Andrea (1966) (C) 01:21.80 438 Hampshire North

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BLINCH Linda (1960) (D) 01:15.60 555 Crawley
2 BARTHEL Almut (1964) (D) 01:19.82 472 SSV Ostring Berlin 1993
3 MILLER Melanie (1964) (D) 01:24.11 401 Liskeard
4 JAGGS Tasmin (1960) (D) 01:24.28 398 Camden Swiss Cottage
5 BAKER Carole (1960) (D) 01:27.38 353 City of Southampton
6 LYONS Karen (1960) (D) 01:28.43 340 Hampshire North

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MARTIN Claire (1958) (E) 01:30.27 316 Herne Bay
2 CRISP Jane (1956) (E) 01:47.42 164 City of Canterbury
3 HANNA Jean (1957) (E) 01:55.31 121 Hampshire North
4 DODD Jane (1957) (E) 02:06.72 78 Isle of Wight Masters

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 AYRES Chris (1953) (F) 01:31.51 302 City of Milton Keynes

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCGOWAN Ellery (1946) (G) 01:47.49 164 Kings Cormorants

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JOHNSON Rosemary (1940) (H) 02:00.97 97 Wincanton

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HITCHCOCK Muriel (1938) (J) 01:53.90 128 Spencer
2 BALL Jenny (1938) (J) 01:54.28 126 Isle of Wight Masters
3 BRISTOW Anne (1938) (J) 02:20.52 46 Hampshire North

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WILKINSON Pauline (1933) (K) 02:20.19 46 Spencer
ASHER Jane (1931) (K) DNS 0 (0) Kings Cormorants

100m Ind. Medley, Female, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHEPHARD Laura (1980) (S) 01:17.58 514 Dawlish & Teignmouth
2 BEADLE Joanna (1982) (S) 01:20.62 458 Royal Navy
3 MULLAN Lucy (1980) (S) 01:23.15 416 Camden Swiss Cottage

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUGHES Bryn (1975) (A) 01:08.40 528 Hampshire North
2 ALLISON Graham (1979) (A) 01:08.82 518 City of Milton Keynes
3 MERRY Alan (1978) (A) 01:12.41 444 City of Milton Keynes
MALWA Victor (1978) (A) 01:12.63 T/T 0 (0) Spencer

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PALFREY Justin (1971) (B) 01:10.51 482 Greenwich Borough Mariners

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HAMMOND Stephen (1965) (C) 01:12.10 450 Dawlish & Teignmouth
INGHAM Brian (1965) (C) DNS 0 (0) Cirencester

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRENCH Rob (1960) (D) 01:12.46 443 Brighton Dolphins
2 CANDY-WALLALS Greg (1960) (D) 01:14.30 409 Crawley
3 POPOV Nicholas (1961) (D) 01:15.26 393 West Wight
4 DYMOTT Bryn (1962) (D) 01:19.27 331 St Neots Swans
5 MOXHAM Paul (1962) (D) 01:23.79 272 St Ives
6 CHAPPELL Christopher (1964) (D) 01:30.24 206 Dawlish & Teignmouth

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FITZGERALD Rory (1958) (E) 01:12.63 440 Hampshire North
2 HAYWARD Peter (1959) (E) 01:13.69 420 Dawlish & Teignmouth
3 HUNT Nick (1956) (E) 01:16.97 365 Chelmsford
4 GILBEY Richard (1956) (E) 01:18.22 346 Hampshire North
5 SCOTT Anthony (1959) (E) 01:18.67 339 Hampshire North
6 STRAW Mark (1958) (E) 01:23.30 278 Hampshire North
7 GIEL Martin (1955) (E) 01:28.05 227 Hampshire North
8 THOMPSON Mark (1956) (E) 01:38.25 146 Herne Bay
WILSON Roy (1959) (E) DNS 0 (0) Gosport Dolphins

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCELROY Gerry (1954) (F) 01:30.88 201 Hampshire North
DAVENPORT Dave (1953) (F) DNS 0 (0) Hampshire North

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JACKSON Neil (1946) (G) 01:22.10 293 Hampshire North

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRY John (1943) (H) 01:21.76 297 Sudbury
2 PARKER Charles (1941) (H) 01:24.25 267 Hampshire North
3 WEBSTER Paul (1942) (H) 01:24.70 262 City of Canterbury

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SWANN Charles (1937) (J) 01:30.04 208 Romsey & Totton
2 STOREY Norman (1937) (J) 01:37.04 154 Dawlish & Teignmouth
3 HAWKINS Stephen (1937) (J) 01:46.74 101 City of Canterbury
4 EYRE John (1937) (J) 01:46.93 100 Guernsey

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JACEY John (1934) (K) 01:32.41 188 West Wight
2 TAYLOR Frank (1931) (K) 01:54.99 71 Hampshire North
3 POLLARD Peter (1930) (K) 02:02.16 52 Kings Cormorants

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MILLER Barney (1929) (L) 02:12.14 34 Isle of Wight Masters

100m Ind. Medley, Male, All Ages, HDW, 20/02/2004 Age Group result (O)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON John (1914) (O) 02:51.63 BR 6 Godalming

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MARSHALL Fiona (1977) (A) 01:22.58 565 Otter
2 JOYCE Rachel (1978) (A) 01:25.83 504 Otter
3 LOGAN Nicola (1977) (A) 01:27.47 476 Teddington

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 RUIZ Zoe (1973) (B) 01:30.18 433 Dawlish & Teignmouth
2 LINWOOD Carole (1971) (B) 01:31.86 409 Spencer
3 ELLAM-SPEED Patricia (1973) (B) 01:32.16 404 Havant & Waterlooville
4 HERMON Caroline (1971) (B) 01:39.80 310 Teddington
5 STRICKLAND Kathryn (1972) (B) 01:42.13 286 Dawlish & Teignmouth

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SWEENEY Claire (1969) (C) 01:26.85 487 Greenwich Borough Mariners
2 SCHULZ Ursula (1968) (C) 01:28.46 460 City of Oxford
3 MERRITT Andrea (1966) (C) 01:30.82 424 Hampshire North
4 CAMPBELL Lesley (1966) (C) 01:43.54 272 City of Milton Keynes

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BARTHEL Almut (1964) (D) 01:29.37 446 SSV Ostring Berlin 1993
2 MACKAY Jill (1962) (D) 01:45.53 254 Teddington
3 ROBARTS Kate (1961) (D) 01:50.10 216 Hampshire North

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOGG Pauline (1957) (E) 01:37.11 340 Havant & Waterlooville

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 AYRES Chris (1953) (F) 01:37.11 340 City of Milton Keynes

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
JENKINS Su (1949) (G) DSQ 0 (0) Isle of Wight Masters

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVIES Kate (1942) (H) 01:53.56 192 Hampshire North
2 WOODS Rita (1942) (H) 02:02.51 140 Kings Cormorants
3 BELLIS Iris (1943) (H) 02:02.69 139 City of Milton Keynes

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HITCHCOCK Muriel (1938) (J) 01:47.57 236 Spencer

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WILKINSON Pauline (1933) (K) 02:23.16 68 Spencer

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KIDD Joan (1927) (L) 02:10.18 107 Isle of Wight Masters

100m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MITCHELL Katie (1980) (S) 01:22.58 565 City of Milton Keynes

100m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WILLIAMS Jason (1978) (A) 01:09.93 647 Camden Swiss Cottage
2 MALWA Victor (1978) (A) 01:17.02 490 Spencer
3 FREER Adam (1977) (A) 01:24.26 369 Camden Swiss Cottage
4 SALTER Matthew (1976) (A) 01:26.04 344 City of Milton Keynes
RICHARDS Steve (1979) (A) 01:17.02 T/T 0 (0) Isle of Wight Masters

100m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 RUSSELL Dave (1971) (B) 01:14.02 551 West Wight
2 PALMER James (1972) (B) 01:21.58 410 Otter
3 TOLPUTT Paul (1973) (B) 01:29.14 305 Gosport Dolphins

100m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVIES Neil (1968) (C) 01:16.10 508 Brighton Dolphins
2 HAMMOND Stephen (1965) (C) 01:21.06 418 Dawlish & Teignmouth

100m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DYMOTT Bryn (1962) (D) 01:18.53 462 St Neots Swans
2 GREAVES Andrew (1963) (D) 01:18.84 456 Havant & Waterlooville
3 POPOV Nicholas (1961) (D) 01:20.66 425 West Wight
4 WRIGHT Terry (1961) (D) 01:22.76 391 Kings Cormorants
5 HUNT Christopher (1962) (D) 01:26.22 342 Havant & Waterlooville
6 ROBERTS Max (1960) (D) 01:43.63 173 Spondon

100m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUNT Nick (1956) (E) 01:18.66 459 Chelmsford
2 MORROW Thomas (1956) (E) 01:19.59 443 City of Milton Keynes
3 SEGGER Derek (1958) (E) 01:27.40 326 Northampton
4 JAGGS Peter (1958) (E) 01:28.80 309 Camden Swiss Cottage
5 GIEL Martin (1955) (E) 01:31.34 279 Hampshire North
6 THORP Robin (1958) (E) 01:31.69 276 Dawlish & Teignmouth
7 NEWMAN Philip (1958) (E) 01:32.19 270 Kings Cormorants
8 THOMPSON Mark (1956) (E) 01:32.64 266 Herne Bay
9 CANNING Steve (1956) (E) 01:37.69 218 Hampshire North
10 MEADOWS Colin (1955) (E) 01:41.74 186 Hampshire North
11 WILSON Roy (1959) (E) 01:46.47 154 Gosport Dolphins

100m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COATES Robert (1951) (F) 01:31.65 276 Dawlish & Teignmouth
2 MCELROY Gerry (1954) (F) 01:35.96 233 Hampshire North

100m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRY John (1943) (H) 01:31.33 280 Sudbury
2 GORE Derek (1940) (H) 01:39.09 206 Chelmsford
PALMER Robert (1944) (H) DNS 0 (0) Otter

100m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SWANN Charles (1937) (J) 01:38.60 210 Romsey & Totton
2 STOREY Norman (1937) (J) 01:45.76 159 Dawlish & Teignmouth
3 HAWKINS Stephen (1937) (J) 01:50.04 134 City of Canterbury
4 EYRE John (1937) (J) 01:52.63 121 Guernsey

100m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HENNIKER Eddie (1930) (K) 02:31.65 26 City of Canterbury

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOBSON Gina (1977) (A) 00:34.63 548 Otter
2 HUGHES Rhian (1978) (A) 00:35.53 508 Otter
3 BROWN Lorna (1975) (A) 00:37.98 414 City of Milton Keynes
4 NICHOLLS Rebecca (1979) (A) 00:42.45 284 City of Milton Keynes

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KING Anita (1971) (B) 00:36.22 480 City of Milton Keynes
2 HENRY Gail (1974) (B) 00:36.38 473 Havant & Waterlooville
3 ROSS Sarah (1973) (B) 00:37.29 439 Hampshire North
4 MCGREGOR Susan (1974) (B) 00:41.68 303 Teddington
5 STRICKLAND Kathryn (1972) (B) 00:43.15 268 Dawlish & Teignmouth
6 HERMON Caroline (1971) (B) 00:43.65 257 Teddington

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SEYMOUR Fiona (1967) (C) 00:36.16 482 Isle of Wight Masters
2 STEDMAN Samantha (1965) (C) 00:39.90 352 Hampshire North

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COMERFORD Belinda (1962) (D) 00:39.76 356 City of Milton Keynes
2 LYONS Karen (1960) (D) 00:41.61 305 Hampshire North
3 BAKER Carole (1960) (D) 00:42.68 279 City of Southampton
4 POSTINS Joanne (1962) (D) 00:45.19 226 Hampshire North
5 MACKAY Jill (1962) (D) 00:45.44 221 Teddington

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOGG Pauline (1957) (E) 00:39.90 352 Havant & Waterlooville
2 SHENTON Lindsey (1958) (E) 00:40.69 330 Isle of Wight Masters
3 CRISP Jane (1956) (E) 00:42.93 273 City of Canterbury
4 GOODAIR Christine (1957) (E) 00:45.13 227 Kings Cormorants
5 BROWN Karen (1955) (E) 00:56.97 84 Brent Dolphins
6 KEBBY Diane (1958) (E) 00:57.22 82 Hampshire North
7 DODD Jane (1957) (E) 01:01.13 59 Isle of Wight Masters

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MARSHALL Margaret (1949) (G) 00:51.85 129 Isle of Wight Masters
2 MCGOWAN Ellery (1946) (G) 00:54.86 100 Kings Cormorants
3 EYRE Pauline (1947) (G) 01:09.91 28 Guernsey

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SAVIDGE Elizabeth (1944) (H) 00:46.65 200 Kings Cormorants
2 JOHNSON Rosemary (1940) (H) 00:54.59 102 Wincanton
3 WOODS Rita (1942) (H) 01:08.20 32 Kings Cormorants

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BALL Jenny (1938) (J) 00:53.35 114 Isle of Wight Masters
2 HITCHCOCK Muriel (1938) (J) 00:56.46 88 Spencer
3 BRISTOW Anne (1938) (J) 00:56.97 84 Hampshire North
4 CLARK Sylvia (1935) (J) 01:12.41 23 Isle of Wight Masters

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ASHER Jane (1931) (K) 00:46.09 209 Kings Cormorants
2 BRAIMBRIDGE Elizabeth (1933) (K) 01:07.95 33 Camden Swiss Cottage

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KIDD Joan (1927) (L) 00:58.03 77 Isle of Wight Masters
2 CAMERON Jean (1929) (L) 01:19.21 13 Isle of Wight Masters

50m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHEPHARD Laura (1980) (S) 00:34.37 560 Dawlish & Teignmouth
2 MITCHELL Katie (1980) (S) 00:34.91 535 City of Milton Keynes

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 YOUNGMAN Leon (1977) (A) 00:32.19 450 Maidenhead
2 ALLISON Graham (1979) (A) 00:32.60 433 City of Milton Keynes
3 WILLIAMS Jason (1978) (A) 00:33.00 416 Camden Swiss Cottage
4 DAVIS Nigel (1977) (A) 00:33.39 401 Gosport Dolphins
5 HOARE Stephen (1977) (A) 00:45.92 120 Teddington

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PALFREY Justin (1971) (B) 00:33.86 383 Greenwich Borough Mariners
2 PARTRIDGE Dave (1972) (B) 00:35.62 323 Teddington

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVIES Neil (1968) (C) 00:32.54 435 Brighton Dolphins
2 HAMMOND Stephen (1965) (C) 00:35.11 340 Dawlish & Teignmouth
INGHAM Brian (1965) (C) DNS 0 (0) Cirencester

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POPOV Nicholas (1961) (D) 00:35.31 333 West Wight
2 WRIGHT Terry (1961) (D) 00:39.43 224 Kings Cormorants
3 PERRIN Quinton (1961) (D) 00:40.11 210 Gosport Dolphins
CHAPPELL Christopher (1964) (D) DSQ 0 (0) Dawlish & Teignmouth

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KIRK Peter (1956) (E) 00:33.82 385 Otter
2 HAYWARD Peter (1959) (E) 00:35.64 323 Dawlish & Teignmouth
3 GILBEY Richard (1956) (E) 00:36.19 306 Hampshire North
4 HUNT Nick (1956) (E) 00:39.18 229 Chelmsford
5 JOHNSON Alan (1959) (E) 00:45.59 123 Spencer

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ILES Peter (1953) (F) 00:39.10 231 City of Milton Keynes
HARRIS Graham (1951) (F) DNS 0 (0) West Wight

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DEW Colin (1947) (G) 00:53.44 58 Hampshire North

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WEBSTER Paul (1942) (H) 00:40.18 208 City of Canterbury
2 FRY John (1943) (H) 00:40.41 204 Sudbury
PALMER Robert (1944) (H) DNS 0 (0) Otter

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SEABROOK John (1936) (J) 00:42.54 166 Kings Cormorants
2 SWANN Charles (1937) (J) 00:42.97 159 Romsey & Totton
3 HAWKINS Stephen (1937) (J) 00:52.49 63 City of Canterbury

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JACEY John (1934) (K) 00:44.81 133 West Wight
2 POLLARD Peter (1930) (K) 00:54.20 54 Kings Cormorants
3 MACE David (1933) (K) 00:56.12 44 Spencer
4 WHITTAKER Dennis (1931) (K) 01:05.38 18 Herne Bay
5 KIMBER Ronald (1931) (K) 01:16.55 6 Royal Navy

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (O)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON John (1914) (O) 01:01.52 BR 26 Godalming

50m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROOKER Ben (1981) (S) 00:30.77 516 Royal Navy
2 HOARE Philip (1980) (S) 00:37.63 266 Teddington

4x50m Medley Relay, Mixed, All Ages, HDW, 21/02/2004

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Kings Corm 02:54.57 0 (0) Kings Cormorants
2 Hampshire North A 03:04.45 0 (0) Hampshire North
3 Isle of Wight A 03:14.52 0 (0) Isle of Wight Masters
4 Spencer 03:29.90 0 (0) Spencer
1 Hampshire North A 02:30.07 0 (0) Hampshire North
2 Milton Keynes A 02:39.91 0 (0) City of Milton Keynes
3 Kings Corm 02:41.88 0 (0) Kings Cormorants
4 Herne Bay 03:09.72 0 (0) Herne Bay
1 Milton Keynes A 02:19.54 0 (0) City of Milton Keynes
2 Hampshire North A 02:24.11 0 (0) Hampshire North
3 Crawley 02:24.35 0 (0) Crawley
Herne Bay DNS 0 (0) Herne Bay
Hampshire North B DSQ 0 (0) Hampshire North
ISLE OF WIGHT B DSQ 0 (0) Isle of Wight Masters
Isle of Wight A DSQ 0 (0) Isle of Wight Masters
1 Milton Keynes A 02:09.70 0 (0) City of Milton Keynes
2 Hampshire North A 02:10.43 0 (0) Hampshire North
3 Otter 02:11.08 0 (0) Otter
4 Camden Swiss A 02:21.89 0 (0) Camden Swiss Cottage
5 Teddington 02:22.85 0 (0) Teddington
6 Milton Keynes B 02:26.59 0 (0) City of Milton Keynes

100m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LOGAN Nicola (1977) (A) 01:15.06 500 Teddington
2 JOYCE Rachel (1978) (A) 01:15.07 499 Otter
3 MATSON Michelle (1978) (A) 01:15.40 493 Hampshire North

100m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROCHFORD Diane (1972) (B) 01:23.02 364 Spencer
2 RUIZ Zoe (1973) (B) 01:27.90 299 Dawlish & Teignmouth
3 MCGREGOR Susan (1974) (B) 01:33.32 241 Teddington

100m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SWEENEY Claire (1969) (C) 01:17.04 462 Greenwich Borough Mariners
2 SCHULZ Ursula (1968) (C) 01:18.14 442 City of Oxford
3 FREESTONE Pauline (1967) (C) 01:22.46 372 Brighton Dolphins

100m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NORTON Lesley (1964) (D) 01:10.19 607 Brighton Dolphins
2 JAGGS Tasmin (1960) (D) 01:24.77 339 Camden Swiss Cottage
3 BARTHEL Almut (1964) (D) 01:26.66 314 SSV Ostring Berlin 1993

100m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SMITH Margaret (1958) (E) 01:13.02 542 City of Milton Keynes
2 HANNA Jean (1957) (E) 02:09.78 56 Hampshire North

100m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WOODS Rita (1942) (H) 02:06.59 63 Kings Cormorants

100m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ASHER Jane (1931) (K) 01:50.34 122 Kings Cormorants

100m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
MULLAN Lucy (1980) (S) DSQ 0 (0) Camden Swiss Cottage

100m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LLEWELLYN Gareth (1979) (A) 01:06.51 506 City of Milton Keynes
2 DAVIS Nigel (1977) (A) 01:07.52 483 Gosport Dolphins
3 JONES Trevor (1978) (A) 01:07.83 477 Havant & Waterlooville
4 MERRY Alan (1978) (A) 01:08.80 456 City of Milton Keynes
5 MALWA Victor (1978) (A) 01:11.67 401 Spencer
PRYKE Andy (1979) (A) DNS 0 (0) Spencer

100m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PALFREY Justin (1971) (B) 01:08.64 460 Greenwich Borough Mariners
2 PARTRIDGE Dave (1972) (B) 01:14.23 357 Teddington

100m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 REED Julian (1965) (C) 01:10.79 417 City of Milton Keynes
2 MARKS Stephen (1969) (C) 01:17.55 308 Otter

100m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUNT Christopher (1962) (D) 01:11.99 395 Havant & Waterlooville
2 WRIGHT Terry (1961) (D) 01:14.84 348 Kings Cormorants
3 FRENCH Rob (1960) (D) 01:17.84 304 Brighton Dolphins
4 PERRIN Quinton (1961) (D) 01:22.42 247 Gosport Dolphins

100m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KIRK Peter (1956) (E) 01:12.34 389 Otter
2 STRAW Mark (1958) (E) 01:27.82 194 Hampshire North
3 MEADOWS Colin (1955) (E) 01:43.38 96 Hampshire North

100m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PARKER Charles (1941) (H) 01:22.21 250 Hampshire North

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOBSON Gina (1977) (A) 00:30.01 592 Otter
2 MARSHALL Fiona (1977) (A) 00:30.29 576 Otter
3 MATSON Michelle (1978) (A) 00:30.32 575 Hampshire North
4 HUGHES Rhian (1978) (A) 00:31.32 523 Otter
5 BROWN Lorna (1975) (A) 00:31.33 523 City of Milton Keynes
6 NICHOLLS Rebecca (1979) (A) 00:31.75 502 City of Milton Keynes
7 LOGAN Nicola (1977) (A) 00:32.50 468 Teddington

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HENRY Gail (1974) (B) 00:29.57 617 Havant & Waterlooville
2 GRAHAM Julie (1971) (B) 00:29.57 617 City of Milton Keynes
3 KING Anita (1971) (B) 00:31.98 492 City of Milton Keynes
4 LINWOOD Suzanne (1971) (B) 00:32.30 477 Spencer
5 LINWOOD Carole (1971) (B) 00:32.53 467 Spencer
6 BROWN Karen (1974) (B) 00:33.07 444 Spencer
7 RUIZ Zoe (1973) (B) 00:33.80 414 Dawlish & Teignmouth
8 MCGREGOR Susan (1974) (B) 00:34.72 380 Teddington
9 HERMON Caroline (1971) (B) 00:36.14 332 Teddington
10 STRICKLAND Kathryn (1972) (B) 00:38.01 278 Dawlish & Teignmouth

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCMENEMY Jane (1968) (C) 00:29.73 608 Otter
2 FREESTONE Pauline (1967) (C) 00:30.35 573 Brighton Dolphins
3 SEYMOUR Fiona (1967) (C) 00:30.87 546 Isle of Wight Masters
4 MERRITT Andrea (1966) (C) 00:32.40 472 Hampshire North
5 STEDMAN Samantha (1965) (C) 00:33.72 417 Hampshire North
SCHULZ Ursula (1968) (C) DNS 0 (0) City of Oxford

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BLINCH Linda (1960) (D) 00:30.95 542 Crawley
2 MILLER Melanie (1964) (D) 00:32.10 486 Liskeard
3 JAGGS Tasmin (1960) (D) 00:32.72 458 Camden Swiss Cottage
4 BAKER Carole (1960) (D) 00:33.79 414 City of Southampton
5 COMERFORD Belinda (1962) (D) 00:34.72 380 City of Milton Keynes
6 MACKAY Jill (1962) (D) 00:37.18 301 Teddington
7 POSTINS Joanne (1962) (D) 00:38.83 258 Hampshire North
8 ROBARTS Kate (1961) (D) 00:42.68 179 Hampshire North
9 SPELMAN Ann (1961) (D) 00:44.59 150 City of Southampton
10 GRIFFITHS Gill (1963) (D) 00:45.94 132 Isle of Wight Masters

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SMITH Margaret (1958) (E) 00:30.20 581 City of Milton Keynes
2 FORD Lynn (1956) (E) 00:33.52 425 Crawley
3 GOODAIR Christine (1957) (E) 00:33.72 417 Kings Cormorants
4 HOGG Pauline (1957) (E) 00:33.84 413 Havant & Waterlooville
5 MARTIN Claire (1958) (E) 00:33.90 410 Herne Bay
6 SHENTON Lindsey (1958) (E) 00:34.99 370 Isle of Wight Masters
7 DODD Jane (1957) (E) 00:50.94 82 Isle of Wight Masters

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HODGE Sue (1953) (F) 00:30.33 574 Northampton
2 AYRES Chris (1953) (F) 00:36.45 322 City of Milton Keynes

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCGOWAN Ellery (1946) (G) 00:39.41 244 Kings Cormorants
2 MARSHALL Margaret (1949) (G) 00:43.77 162 Isle of Wight Masters
3 EYRE Pauline (1947) (G) 00:53.95 62 Guernsey

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SAVIDGE Elizabeth (1944) (H) 00:38.57 264 Kings Cormorants
2 DAVIES Kate (1942) (H) 00:43.04 173 Hampshire North
3 JOHNSON Rosemary (1940) (H) 00:49.08 98 Wincanton
4 HARDING Alison (1944) (H) 00:56.80 47 Isle of Wight Masters
5 WOODS Rita (1942) (H) 00:59.20 37 Kings Cormorants

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HITCHCOCK Muriel (1938) (J) 00:46.94 120 Spencer
2 BRISTOW Anne (1938) (J) 00:50.75 84 Hampshire North
CLARK Sylvia (1935) (J) DNS 0 (0) Isle of Wight Masters

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ASHER Jane (1931) (K) 00:36.17 331 Kings Cormorants
2 WILKINSON Pauline (1933) (K) 00:50.82 83 Spencer
3 BRAIMBRIDGE Elizabeth (1933) (K) 00:54.33 59 Camden Swiss Cottage

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CAMERON Jean (1929) (L) 01:13.47 9 Isle of Wight Masters

50m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHEPHARD Laura (1980) (S) 00:29.73 608 Dawlish & Teignmouth
2 BEADLE Joanna (1982) (S) 00:31.39 520 Royal Navy
3 MITCHELL Katie (1980) (S) 00:31.75 502 City of Milton Keynes
4 MUIR Mhairi (1985) (S) 00:31.88 496 Royal Navy

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WILLIAMS Jason (1978) (A) 00:26.06 604 Camden Swiss Cottage
2 HUGHES Bryn (1975) (A) 00:26.72 563 Hampshire North
3 LLEWELLYN Gareth (1979) (A) 00:27.00 546 City of Milton Keynes
4 ALLISON Graham (1979) (A) 00:27.22 533 City of Milton Keynes
5 FREER Adam (1977) (A) 00:30.72 366 Camden Swiss Cottage
6 HOARE Stephen (1977) (A) 00:31.74 328 Teddington
7 SALTER Matthew (1976) (A) 00:32.69 296 City of Milton Keynes
PRYKE Andy (1979) (A) DNS 0 (0) Spencer

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PALMER James (1972) (B) 00:28.68 456 Otter
2 PETERS Carl (1974) (B) 00:28.74 453 Camden Swiss Cottage
3 PARTRIDGE Dave (1972) (B) 00:29.20 431 Teddington
4 TOLPUTT Paul (1973) (B) 00:31.88 323 Gosport Dolphins
5 KAVANAGH Peter (1970) (B) 00:35.27 224 Camden Swiss Cottage
6 BENTLEY Russell (1971) (B) 00:36.40 198 Camden Swiss Cottage

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MARKS Stephen (1969) (C) 00:28.57 461 Otter
2 BRYANT Stuart (1968) (C) 00:29.99 396 South Wales Police
FRENCH Nicholas (1965) (C) DNS 0 (0) Havant & Waterlooville
INGHAM Brian (1965) (C) DNS 0 (0) Cirencester
HAUS Nicholas (1965) (C) 00:28.34 T/T 0 (0) Isle of Wight Masters

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CANDY-WALLALS Greg (1960) (D) 00:28.82 449 Crawley
2 WRIGHT Terry (1961) (D) 00:29.04 438 Kings Cormorants
3 GREAVES Andrew (1963) (D) 00:29.31 426 Havant & Waterlooville
4 POPOV Nicholas (1961) (D) 00:29.76 406 West Wight
5 CHAPPELL Christopher (1964) (D) 00:30.72 366 Dawlish & Teignmouth
6 DYMOTT Bryn (1962) (D) 00:30.95 357 St Neots Swans
7 MOXHAM Paul (1962) (D) 00:31.23 346 St Ives
8 TRILL Brian (1961) (D) 00:31.65 331 Crawley
9 ROBERTS Max (1960) (D) 00:38.75 154 Spondon

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KIRK Peter (1956) (E) 00:27.84 499 Otter
2 HAYWARD Peter (1959) (E) 00:28.44 468 Dawlish & Teignmouth
3 SCOTT Anthony (1959) (E) 00:29.86 401 Hampshire North
4 GILBEY Richard (1956) (E) 00:29.99 396 Hampshire North
5 JAGGS Peter (1958) (E) 00:30.51 374 Camden Swiss Cottage
6 STRAW Mark (1958) (E) 00:31.23 346 Hampshire North
7 THORP Robin (1958) (E) 00:31.42 339 Dawlish & Teignmouth
8 HUNT Nick (1956) (E) 00:32.06 317 Chelmsford
9 CANNING Steve (1956) (E) 00:33.16 281 Hampshire North
10 GIEL Martin (1955) (E) 00:34.33 248 Hampshire North
11 WILSON Roy (1959) (E) 00:36.33 200 Gosport Dolphins
12 JOHNSON Alan (1959) (E) 00:36.56 195 Spencer
13 THOMPSON Mark (1956) (E) 00:36.57 195 Herne Bay

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ILES Peter (1953) (F) 00:30.31 382 City of Milton Keynes
2 COATES Robert (1951) (F) 00:31.60 333 Dawlish & Teignmouth

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DEW Colin (1947) (G) 00:38.89 152 Hampshire North

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PARKER Charles (1941) (H) 00:32.12 315 Hampshire North
2 GORE Derek (1940) (H) 00:32.43 304 Chelmsford
3 WEBSTER Paul (1942) (H) 00:32.74 294 City of Canterbury

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SEABROOK John (1936) (J) 00:32.85 291 Kings Cormorants
2 STOREY Norman (1937) (J) 00:37.50 176 Dawlish & Teignmouth
3 HAWKINS Stephen (1937) (J) 00:40.77 124 City of Canterbury
4 EYRE John (1937) (J) 00:43.48 92 Guernsey
5 OSBORNE Gordon (1938) (J) 00:45.11 77 Isle of Wight Masters

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JACEY John (1934) (K) 00:33.04 285 West Wight
2 TAYLOR Frank (1931) (K) 00:36.42 198 Hampshire North
3 HENNIKER Eddie (1930) (K) 00:44.11 86 City of Canterbury
4 MACE David (1933) (K) 00:44.21 85 Spencer
5 WHITTAKER Dennis (1931) (K) 00:50.43 43 Herne Bay
6 KIMBER Ronald (1931) (K) 01:00.43 14 Royal Navy

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MILLER Barney (1929) (L) 00:45.05 78 Isle of Wight Masters

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (O)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON John (1914) (O) 00:57.02 BR 21 Godalming

50m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOARE Philip (1980) (S) 00:29.29 427 Teddington
2 COLLINS Richard (1981) (S) 00:29.95 397 Royal Navy

4x50m Freestyle Relay, Mixed, All Ages, HDW, 21/02/2004

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 Kings Corm 02:35.17 0 (0) Kings Cormorants
2 Hampshire North A 02:42.06 0 (0) Hampshire North
3 Isle of Wight A 02:48.80 0 (0) Isle of Wight Masters
4 Spencer 03:01.58 0 (0) Spencer
1 Hampshire North A 02:16.12 0 (0) Hampshire North
2 Milton Keynes A 02:25.54 0 (0) City of Milton Keynes
3 Herne Bay 02:47.93 0 (0) Herne Bay
Kings Corm DSQ 0 (0) Kings Cormorants
ISLE OF WIGHT B 02:54.41 T/T 0 (0) Isle of Wight Masters
1 Hampshire North A 02:04.30 0 (0) Hampshire North
2 Crawley 02:05.30 0 (0) Crawley
3 Milton Keynes A 02:08.65 0 (0) City of Milton Keynes
4 Isle of Wight A 02:15.44 0 (0) Isle of Wight Masters
5 Hampshire North B 02:36.52 0 (0) Hampshire North
Herne Bay DNS 0 (0) Herne Bay
1 Hampshire North A 01:53.15 0 (0) Hampshire North
2 Milton Keynes A 01:55.26 0 (0) City of Milton Keynes
3 Otter 01:56.08 0 (0) Otter
4 Brighton Dol 01:57.43 0 (0) Brighton Dolphins
5 D.T.S 01:58.65 0 (0) Dawlish & Teignmouth
6 Camden Swiss A 02:05.61 0 (0) Camden Swiss Cottage
7 Teddington 02:07.88 0 (0) Teddington
8 Milton Keynes B 02:08.82 0 (0) City of Milton Keynes

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JOYCE Rachel (1978) (A) 04:53.03 620 Otter
2 LAWREY Nari (1977) (A) 05:16.50 496 Camden Swiss Cottage
3 MEARMAN Katherine (1978) (A) 05:18.31 487 Otter

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROSS Sarah (1973) (B) 05:10.52 525 Hampshire North
2 ELLAM-SPEED Patricia (1973) (B) 05:25.04 457 Havant & Waterlooville
3 LINWOOD Suzanne (1971) (B) 05:45.58 376 Spencer
4 RUIZ Zoe (1973) (B) 05:51.48 356 Dawlish & Teignmouth

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCMENEMY Jane (1968) (C) 04:57.39 595 Otter
2 SCHULZ Ursula (1968) (C) 05:16.51 496 City of Oxford
SWEENEY Claire (1969) (C) DNS 0 (0) Greenwich Borough Mariners

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JAGGS Tasmin (1960) (D) 05:42.51 387 Camden Swiss Cottage
2 ROBARTS Kate (1961) (D) 07:15.57 160 Hampshire North
3 GRIFFITHS Gill (1963) (D) 07:41.14 125 Isle of Wight Masters
4 SPELMAN Ann (1961) (D) 07:48.29 117 City of Southampton

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHENTON Lindsey (1958) (E) 05:42.46 388 Isle of Wight Masters
2 GOODAIR Christine (1957) (E) 06:24.84 259 Kings Cormorants
3 GREEN Susan (1956) (E) 06:58.52 188 Camden Swiss Cottage
4 DENTON Susan (1957) (E) 06:59.00 187 Herne Bay
5 HANNA Jean (1957) (E) 07:27.33 143 Hampshire North
6 BROWN Karen (1955) (E) 08:08.51 97 Brent Dolphins
7 DODD Jane (1957) (E) 08:21.67 85 Isle of Wight Masters
HUMPHREY Caroline (1957) (E) DNS 0 (0) Spencer

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WHITEHEAD Michelle (1954) (F) 07:04.07 178 Kings Cormorants

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCGOWAN Ellery (1946) (G) 07:02.42 181 Kings Cormorants
2 GRAY Linda (1947) (G) 07:20.72 152 Bromley
3 HIATT Jean (1947) (G) 07:29.27 140 Spondon
4 JENKINS Su (1949) (G) 08:08.42 97 Isle of Wight Masters

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WEBSTER Penny (1942) (H) 06:04.61 314 Kings Cormorants
2 SAVIDGE Elizabeth (1944) (H) 06:36.67 231 Kings Cormorants
3 JOHNSON Rosemary (1940) (H) 08:06.48 98 Wincanton
4 DAVIES Kate (1942) (H) 08:10.46 95 Hampshire North
5 HARDING Alison (1944) (H) 10:06.09 31 Isle of Wight Masters

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BALL Jenny (1938) (J) 07:21.42 151 Isle of Wight Masters
2 BRISTOW Anne (1938) (J) 09:13.14 52 Hampshire North

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ASHER Jane (1931) (K) 06:15.51 283 Kings Cormorants
2 WILKINSON Pauline (1933) (K) 09:06.49 55 Spencer

400m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NICHOLLS Zoe (1980) (S) 05:13.64 510 Havant & Waterlooville

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JONES Trevor (1978) (A) 04:32.39 572 Havant & Waterlooville
2 DAVIS Nigel (1977) (A) 05:06.76 398 Gosport Dolphins
3 YOUNGMAN Leon (1977) (A) 05:30.81 309 Maidenhead
MERRY Alan (1978) (A) DNS 0 (0) City of Milton Keynes

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MARTIN Ben (1974) (B) 04:35.43 554 Otter
PALFREY Justin (1971) (B) DNS 0 (0) Greenwich Borough Mariners
PALMER James (1972) (B) DNS 0 (0) Otter

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HAMMOND Stephen (1965) (C) 04:59.13 432 Dawlish & Teignmouth
2 MARKS Stephen (1969) (C) 05:11.35 380 Otter

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUNT Christopher (1962) (D) 05:05.54 404 Havant & Waterlooville
2 PERRIN Quinton (1961) (D) 05:54.48 241 Gosport Dolphins
3 CHAPPELL Christopher (1964) (D) 05:59.03 230 Dawlish & Teignmouth
4 MOXHAM Paul (1962) (D) 06:01.17 225 St Ives

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FITZGERALD Rory (1958) (E) 04:46.16 495 Hampshire North
2 JAGGS Peter (1958) (E) 04:56.53 444 Camden Swiss Cottage
3 PULLIN Kevin (1958) (E) 05:03.98 410 South Wales Police
4 NEWMAN Philip (1958) (E) 05:18.26 353 Kings Cormorants
5 SCOTT Anthony (1959) (E) 05:38.33 286 Hampshire North
6 CANNING Steve (1956) (E) 05:47.76 259 Hampshire North

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BOYD James (1947) (G) 05:52.03 248 Hampshire North
2 DEW Colin (1947) (G) 07:12.75 106 Hampshire North

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
FRY John (1943) (H) DNS 0 (0) Sudbury

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 OSBORNE Gordon (1938) (J) 07:36.94 82 Isle of Wight Masters

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 TAYLOR Frank (1931) (K) 07:41.44 78 Hampshire North
2 MACE David (1933) (K) 08:47.56 39 Spencer
3 WHITTAKER Dennis (1931) (K) 08:48.42 38 Herne Bay
4 POLLARD Peter (1930) (K) 09:00.75 34 Kings Cormorants
5 HENNIKER Eddie (1930) (K) 10:46.09 11 City of Canterbury
KIMBER Ronald (1931) (K) DNS 0 (0) Royal Navy

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MILLER Barney (1929) (L) 08:31.97 46 Isle of Wight Masters

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (O)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON John (1914) (O) 10:21.16 14 Godalming

400m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROOKER Ben (1981) (S) 04:40.48 525 Royal Navy
2 COLLINS Christopher (1984) (S) 04:53.36 459 Royal Navy
COLLINS Richard (1981) (S) DNS 0 (0) Royal Navy

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MATSON Michelle (1978) (A) 00:32.21 579 Hampshire North
2 JOYCE Rachel (1978) (A) 00:34.34 480 Otter
3 LOGAN Nicola (1977) (A) 00:34.46 474 Teddington
4 NICHOLLS Rebecca (1979) (A) 00:35.84 420 City of Milton Keynes
5 HUGHES Rhian (1978) (A) 00:36.44 398 Otter
6 BROWN Lorna (1975) (A) 00:36.50 396 City of Milton Keynes
MARSHALL Fiona (1977) (A) 00:34.26 T/T 0 (0) Otter

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRAHAM Julie (1971) (B) 00:34.46 474 City of Milton Keynes
2 ROCHFORD Diane (1972) (B) 00:36.64 391 Spencer
3 BROWN Karen (1974) (B) 00:37.15 374 Spencer
4 RUIZ Zoe (1973) (B) 00:38.22 340 Dawlish & Teignmouth
5 MCGREGOR Susan (1974) (B) 00:39.69 299 Teddington
6 HERMON Caroline (1971) (B) 00:40.46 279 Teddington

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCMENEMY Jane (1968) (C) 00:33.62 511 Otter
2 FREESTONE Pauline (1967) (C) 00:35.98 415 Brighton Dolphins

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 NORTON Lesley (1964) (D) 00:30.87 652 Brighton Dolphins
2 BARTHEL Almut (1964) (D) 00:35.15 446 SSV Ostring Berlin 1993
3 JAGGS Tasmin (1960) (D) 00:36.35 401 Camden Swiss Cottage
4 MILLER Melanie (1964) (D) 00:37.04 378 Liskeard
5 COMERFORD Belinda (1962) (D) 00:38.85 322 City of Milton Keynes
6 BAKER Carole (1960) (D) 00:39.64 300 City of Southampton

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SMITH Margaret (1958) (E) 00:33.42 520 City of Milton Keynes
2 MARTIN Claire (1958) (E) 00:38.63 328 Herne Bay
3 GREEN Susan (1956) (E) 00:49.20 129 Camden Swiss Cottage
4 HANNA Jean (1957) (E) 00:59.25 53 Hampshire North

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCGOWAN Ellery (1946) (G) 00:47.38 151 Kings Cormorants

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WOODS Rita (1942) (H) 00:55.80 71 Kings Cormorants

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HITCHCOCK Muriel (1938) (J) 00:50.59 114 Spencer

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ASHER Jane (1931) (K) 00:43.92 205 Kings Cormorants
2 WILKINSON Pauline (1933) (K) 01:08.78 22 Spencer

50m Butterfly, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MITCHELL Katie (1980) (S) 00:32.99 540 City of Milton Keynes
2 SHEPHARD Laura (1980) (S) 00:34.37 478 Dawlish & Teignmouth
3 MULLAN Lucy (1980) (S) 00:35.30 440 Camden Swiss Cottage
4 BEADLE Joanna (1982) (S) 00:37.09 376 Royal Navy

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LLEWELLYN Gareth (1979) (A) 00:29.24 551 City of Milton Keynes
2 ALLISON Graham (1979) (A) 00:29.96 513 City of Milton Keynes
3 DAVIS Nigel (1977) (A) 00:30.45 489 Gosport Dolphins
4 MERRY Alan (1978) (A) 00:31.08 459 City of Milton Keynes
5 MALWA Victor (1978) (A) 00:31.35 447 Spencer
6 FREER Adam (1977) (A) 00:36.32 273 Camden Swiss Cottage
7 HOARE Stephen (1977) (A) 00:41.39 165 Teddington
PRYKE Andy (1979) (A) DNS 0 (0) Spencer

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 RUSSELL Dave (1971) (B) 00:28.92 569 West Wight
2 PARTRIDGE Dave (1972) (B) 00:31.90 424 Teddington
3 PALMER James (1972) (B) 00:32.15 413 Otter
4 PETERS Carl (1974) (B) 00:33.70 354 Camden Swiss Cottage
5 BENTLEY Russell (1971) (B) 00:42.44 149 Camden Swiss Cottage

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRYANT Stuart (1968) (C) 00:31.89 424 South Wales Police
2 MARKS Stephen (1969) (C) 00:33.61 357 Otter
INGHAM Brian (1965) (C) DNS 0 (0) Cirencester

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRENCH Rob (1960) (D) 00:30.95 465 Brighton Dolphins
2 CANDY-WALLALS Greg (1960) (D) 00:31.13 457 Crawley
3 HUNT Christopher (1962) (D) 00:31.89 424 Havant & Waterlooville
4 POPOV Nicholas (1961) (D) 00:32.93 382 West Wight
5 WRIGHT Terry (1961) (D) 00:33.57 359 Kings Cormorants
6 PERRIN Quinton (1961) (D) 00:35.03 310 Gosport Dolphins
7 GREAVES Andrew (1963) (D) 00:35.28 303 Havant & Waterlooville
8 MOXHAM Paul (1962) (D) 00:37.44 244 St Ives
9 CHAPPELL Christopher (1964) (D) 00:40.88 174 Dawlish & Teignmouth

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SCOTT Anthony (1959) (E) 00:32.92 383 Hampshire North
2 STRAW Mark (1958) (E) 00:35.03 310 Hampshire North
3 THORP Robin (1958) (E) 00:35.45 298 Dawlish & Teignmouth
4 WILSON Roy (1959) (E) 00:38.59 218 Gosport Dolphins
5 MEADOWS Colin (1955) (E) 00:44.76 118 Hampshire North

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ILES Peter (1953) (F) 00:33.36 366 City of Milton Keynes
2 MCELROY Gerry (1954) (F) 00:41.87 157 Hampshire North

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DEW Colin (1947) (G) 00:49.92 71 Hampshire North

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PARKER Charles (1941) (H) 00:34.07 341 Hampshire North
2 WEBSTER Paul (1942) (H) 00:39.94 191 City of Canterbury

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SEABROOK John (1936) (J) 00:36.95 257 Kings Cormorants
2 HAWKINS Stephen (1937) (J) 00:44.75 118 City of Canterbury
3 EYRE John (1937) (J) 00:53.34 50 Guernsey

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JACEY John (1934) (K) 00:36.51 268 West Wight
2 POLLARD Peter (1930) (K) 01:01.58 22 Kings Cormorants

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (O)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON John (1914) (O) 01:30.78 BR 1 Godalming

50m Butterfly, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COLLINS Richard (1981) (S) 00:33.86 349 Royal Navy

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HOBSON Gina (1977) (A) 01:14.93 530 Otter
2 JOYCE Rachel (1978) (A) 01:17.64 476 Otter
3 MEARMAN Katherine (1978) (A) 01:24.30 367 Otter

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HENRY Gail (1974) (B) 01:16.63 496 Havant & Waterlooville
2 ROSS Sarah (1973) (B) 01:17.14 486 Hampshire North
3 KING Anita (1971) (B) 01:17.82 473 City of Milton Keynes
4 MCGREGOR Susan (1974) (B) 01:30.19 291 Teddington
5 HERMON Caroline (1971) (B) 01:32.11 270 Teddington

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SCHULZ Ursula (1968) (C) 01:20.85 420 City of Oxford
2 STEDMAN Samantha (1965) (C) 01:26.83 332 Hampshire North

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POSTINS Joanne (1962) (D) 01:49.54 136 Hampshire North

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHENTON Lindsey (1958) (E) 01:29.24 302 Isle of Wight Masters
2 CRISP Jane (1956) (E) 01:38.71 208 City of Canterbury
3 BROWN Karen (1955) (E) 02:02.51 82 Brent Dolphins
4 KEBBY Diane (1958) (E) 02:03.17 80 Hampshire North

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WHITEHEAD Michelle (1954) (F) 01:51.07 128 Kings Cormorants

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JOHNSON Rosemary (1940) (H) 01:54.52 112 Wincanton

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BRISTOW Anne (1938) (J) 02:12.98 54 Hampshire North

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ASHER Jane (1931) (K) 01:46.08 156 Kings Cormorants

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KIDD Joan (1927) (L) 02:04.15 77 Isle of Wight Masters

100m Backstroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SHEPHARD Laura (1980) (S) 01:16.91 490 Dawlish & Teignmouth
2 MULLAN Lucy (1980) (S) 01:27.05 329 Camden Swiss Cottage

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 YOUNGMAN Leon (1977) (A) 01:10.47 432 Maidenhead
2 DAVIS Nigel (1977) (A) 01:12.66 392 Gosport Dolphins

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PARTRIDGE Dave (1972) (B) 01:15.13 351 Teddington

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVIES Neil (1968) (C) 01:12.28 398 Brighton Dolphins
2 HAMMOND Stephen (1965) (C) 01:14.15 366 Dawlish & Teignmouth

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUNT Christopher (1962) (D) 01:24.25 233 Havant & Waterlooville

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KIRK Peter (1956) (E) 01:15.71 342 Otter
2 HAYWARD Peter (1959) (E) 01:16.10 336 Dawlish & Teignmouth
3 GILBEY Richard (1956) (E) 01:19.70 286 Hampshire North
4 NEWMAN Philip (1958) (E) 01:22.68 250 Kings Cormorants
5 JOHNSON Alan (1959) (E) 01:40.93 111 Spencer
MEADOWS Colin (1955) (E) DNS 0 (0) Hampshire North

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JACKSON Neil (1946) (G) 01:21.33 266 Hampshire North

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
PALMER Robert (1944) (H) DNS 0 (0) Otter

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SWANN Charles (1937) (J) 01:36.81 133 Romsey & Totton
2 HAWKINS Stephen (1937) (J) 02:06.36 35 City of Canterbury

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MACE David (1933) (K) 02:28.75 13 Spencer
2 KIMBER Ronald (1931) (K) 03:08.73 2 Royal Navy

100m Backstroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROOKER Ben (1981) (S) 01:05.34 543 Royal Navy

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MARSHALL Fiona (1977) (A) 00:37.49 605 Otter
2 LOGAN Nicola (1977) (A) 00:42.39 419 Teddington

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 LINWOOD Carole (1971) (B) 00:41.47 449 Spencer
2 RUIZ Zoe (1973) (B) 00:42.22 424 Dawlish & Teignmouth
3 ELLAM-SPEED Patricia (1973) (B) 00:42.93 402 Havant & Waterlooville
4 STRICKLAND Kathryn (1972) (B) 00:45.86 323 Dawlish & Teignmouth
5 HERMON Caroline (1971) (B) 00:46.59 306 Teddington

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MERRITT Andrea (1966) (C) 00:41.23 457 Hampshire North
2 CAMPBELL Lesley (1966) (C) 00:45.72 327 City of Milton Keynes

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BARTHEL Almut (1964) (D) 00:41.47 449 SSV Ostring Berlin 1993
2 LYONS Karen (1960) (D) 00:43.57 384 Hampshire North
3 BAKER Carole (1960) (D) 00:46.10 317 City of Southampton
4 COMERFORD Belinda (1962) (D) 00:48.39 267 City of Milton Keynes
5 MACKAY Jill (1962) (D) 00:48.85 258 Teddington
6 ROBARTS Kate (1961) (D) 00:50.82 223 Hampshire North

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GREEN Susan (1956) (E) 00:52.94 190 Camden Swiss Cottage
DODD Jane (1957) (E) DSQ 0 (0) Isle of Wight Masters

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 AYRES Chris (1953) (F) 00:44.99 345 City of Milton Keynes
2 WHITEHEAD Michelle (1954) (F) 00:51.40 213 Kings Cormorants

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GRAY Linda (1947) (G) 00:52.05 203 Bromley
2 EYRE Pauline (1947) (G) 01:03.85 84 Guernsey

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVIES Kate (1942) (H) 00:51.37 214 Hampshire North
2 BELLIS Iris (1943) (H) 00:56.57 145 City of Milton Keynes
3 WOODS Rita (1942) (H) 00:57.11 139 Kings Cormorants

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HITCHCOCK Muriel (1938) (J) 00:49.73 242 Spencer
2 BRISTOW Anne (1938) (J) 01:00.90 105 Hampshire North

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WILKINSON Pauline (1933) (K) 01:05.67 73 Spencer
2 BRAIMBRIDGE Elizabeth (1933) (K) 01:06.49 69 Camden Swiss Cottage

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (L)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KIDD Joan (1927) (L) 00:59.25 118 Isle of Wight Masters

50m Breaststroke, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MITCHELL Katie (1980) (S) 00:36.53 650 City of Milton Keynes

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 WILLIAMS Jason (1978) (A) 00:31.37 684 Camden Swiss Cottage
2 MALWA Victor (1978) (A) 00:34.42 527 Spencer
3 HUGHES Bryn (1975) (A) 00:34.85 508 Hampshire North
4 SALTER Matthew (1976) (A) 00:38.29 379 City of Milton Keynes
5 FREER Adam (1977) (A) 00:38.32 378 Camden Swiss Cottage
6 HOARE Stephen (1977) (A) 00:42.27 269 Teddington

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 RUSSELL Dave (1971) (B) 00:34.37 529 West Wight
FISHWICK Paul (1971) (B) DNS 0 (0) Teddington

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DAVIES Neil (1968) (C) 00:33.25 583 Brighton Dolphins

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DYMOTT Bryn (1962) (D) 00:35.40 485 St Neots Swans
2 POPOV Nicholas (1961) (D) 00:36.10 457 West Wight
3 GREAVES Andrew (1963) (D) 00:36.10 457 Havant & Waterlooville
4 WRIGHT Terry (1961) (D) 00:38.51 371 Kings Cormorants
5 HUNT Christopher (1962) (D) 00:39.74 334 Havant & Waterlooville
6 ROBERTS Max (1960) (D) 00:47.42 173 Spondon

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HUNT Nick (1956) (E) 00:35.87 466 Chelmsford
2 MORROW Thomas (1956) (E) 00:36.46 443 City of Milton Keynes
3 JAGGS Peter (1958) (E) 00:37.83 394 Camden Swiss Cottage
4 SEGGER Derek (1958) (E) 00:38.14 383 Northampton
5 GIEL Martin (1955) (E) 00:40.74 307 Hampshire North
6 THOMPSON Mark (1956) (E) 00:41.02 300 Herne Bay
7 CANNING Steve (1956) (E) 00:46.01 195 Hampshire North
8 WILSON Roy (1959) (E) 00:47.47 172 Gosport Dolphins

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 COATES Robert (1951) (F) 00:40.51 313 Dawlish & Teignmouth
2 MCELROY Gerry (1954) (F) 00:43.57 241 Hampshire North

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DEW Colin (1947) (G) 00:54.23 97 Hampshire North

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 FRY John (1943) (H) 00:40.64 310 Sudbury
2 WEBSTER Paul (1942) (H) 00:43.81 236 City of Canterbury
3 GORE Derek (1940) (H) 00:46.37 190 Chelmsford

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 STOREY Norman (1937) (J) 00:45.86 198 Dawlish & Teignmouth
2 HAWKINS Stephen (1937) (J) 00:46.76 183 City of Canterbury
3 EYRE John (1937) (J) 00:50.36 135 Guernsey

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 POLLARD Peter (1930) (K) 00:54.01 98 Kings Cormorants
2 HENNIKER Eddie (1930) (K) 01:02.22 49 City of Canterbury
3 KIMBER Ronald (1931) (K) 01:37.95 2 Royal Navy

50m Breaststroke, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (O)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HARRISON John (1914) (O) 01:20.48 BR 10 Godalming

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JOYCE Rachel (1978) (A) 01:04.64 605 Otter
2 MATSON Michelle (1978) (A) 01:05.83 574 Hampshire North
3 HOBSON Gina (1977) (A) 01:06.67 553 Otter
4 NICHOLLS Rebecca (1979) (A) 01:10.74 464 City of Milton Keynes

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HENRY Gail (1974) (B) 01:04.18 617 Havant & Waterlooville
2 GRAHAM Julie (1971) (B) 01:05.76 576 City of Milton Keynes
3 LINWOOD Suzanne (1971) (B) 01:10.36 472 Spencer
4 LINWOOD Carole (1971) (B) 01:12.06 438 Spencer
5 ROCHFORD Diane (1972) (B) 01:13.57 410 Spencer
6 MCGREGOR Susan (1974) (B) 01:14.70 390 Teddington
7 BROWN Karen (1974) (B) 01:15.98 369 Spencer
8 HERMON Caroline (1971) (B) 01:21.28 293 Teddington

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCMENEMY Jane (1968) (C) 01:04.48 609 Otter
2 SCHULZ Ursula (1968) (C) 01:08.23 517 City of Oxford
3 FREESTONE Pauline (1967) (C) 01:08.24 517 Brighton Dolphins

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BLINCH Linda (1960) (D) 01:08.23 517 Crawley
2 MILLER Melanie (1964) (D) 01:11.83 442 Liskeard
3 JAGGS Tasmin (1960) (D) 01:12.30 433 Camden Swiss Cottage
4 BAKER Carole (1960) (D) 01:16.20 366 City of Southampton
5 MACKAY Jill (1962) (D) 01:24.94 250 Teddington
6 GRIFFITHS Gill (1963) (D) 01:42.07 119 Isle of Wight Masters
7 SPELMAN Ann (1961) (D) 01:42.64 116 City of Southampton

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SMITH Margaret (1958) (E) 01:06.06 568 City of Milton Keynes
2 FORD Lynn (1956) (E) 01:15.60 376 Crawley
3 SHENTON Lindsey (1958) (E) 01:15.82 372 Isle of Wight Masters
4 GOODAIR Christine (1957) (E) 01:16.48 361 Kings Cormorants
5 MARTIN Claire (1958) (E) 01:17.15 351 Herne Bay
6 GREEN Susan (1956) (E) 01:35.52 158 Camden Swiss Cottage
7 KEBBY Diane (1958) (E) 01:45.57 102 Hampshire North
8 DODD Jane (1957) (E) 01:57.41 61 Isle of Wight Masters

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 HODGE Sue (1953) (F) 01:08.85 503 Northampton

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MCGOWAN Ellery (1946) (G) 01:28.51 214 Kings Cormorants

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 BELLIS Iris (1943) (H) 01:42.90 114 City of Milton Keynes
2 DAVIES Kate (1942) (H) 01:43.18 113 Hampshire North
3 JOHNSON Rosemary (1940) (H) 01:48.55 89 Wincanton

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CLARK Sylvia (1935) (J) 02:36.31 11 Isle of Wight Masters

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ASHER Jane (1931) (K) 01:24.43 256 Kings Cormorants
2 WILKINSON Pauline (1933) (K) 02:00.38 53 Spencer

100m Freestyle, Female, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MUIR Mhairi (1985) (S) 01:10.04 478 Royal Navy
2 BEADLE Joanna (1982) (S) 01:10.06 478 Royal Navy
3 NICHOLLS Zoe (1980) (S) 01:12.65 427 Havant & Waterlooville

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (A)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JONES Trevor (1978) (A) 00:57.86 590 Havant & Waterlooville
2 HUGHES Bryn (1975) (A) 00:58.41 574 Hampshire North
3 FREER Adam (1977) (A) 01:11.64 301 Camden Swiss Cottage
4 SALTER Matthew (1976) (A) 01:15.61 247 City of Milton Keynes
LLEWELLYN Gareth (1979) (A) DNS 0 (0) City of Milton Keynes
PRYKE Andy (1979) (A) DNS 0 (0) Spencer

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (B)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 PALMER James (1972) (B) 01:03.89 439 Otter
2 PARTRIDGE Dave (1972) (B) 01:03.96 438 Teddington
3 PETERS Carl (1974) (B) 01:05.29 410 Camden Swiss Cottage
4 BENTLEY Russell (1971) (B) 01:26.87 142 Camden Swiss Cottage
MARTIN Ben (1974) (B) DNS 0 (0) Otter

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (C)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 MARKS Stephen (1969) (C) 01:03.16 455 Otter
2 REED Julian (1965) (C) 01:07.03 377 City of Milton Keynes
BRYANT Stuart (1968) (C) DNS 0 (0) South Wales Police
FRENCH Nicholas (1965) (C) DNS 0 (0) Havant & Waterlooville
INGHAM Brian (1965) (C) DNS 0 (0) Cirencester

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (D)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 CANDY-WALLALS Greg (1960) (D) 01:02.71 465 Crawley
2 WRIGHT Terry (1961) (D) 01:02.87 462 Kings Cormorants
3 GREAVES Andrew (1963) (D) 01:04.46 427 Havant & Waterlooville
MOXHAM Paul (1962) (D) 01:09.73 T/T 0 (0) St Ives

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (E)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 KIRK Peter (1956) (E) 01:00.40 521 Otter
2 FITZGERALD Rory (1958) (E) 01:00.69 514 Hampshire North
3 HAYWARD Peter (1959) (E) 01:04.32 430 Dawlish & Teignmouth
4 JAGGS Peter (1958) (E) 01:07.60 366 Camden Swiss Cottage
5 GILBEY Richard (1956) (E) 01:08.04 359 Hampshire North
6 THORP Robin (1958) (E) 01:11.10 309 Dawlish & Teignmouth
7 HUNT Nick (1956) (E) 01:12.16 293 Chelmsford
8 STRAW Mark (1958) (E) 01:14.34 263 Hampshire North

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (F)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ILES Peter (1953) (F) 01:06.74 382 City of Milton Keynes

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (G)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 DEW Colin (1947) (G) 01:33.04 105 Hampshire North

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (H)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 GORE Derek (1940) (H) 01:12.55 287 Chelmsford
2 PARKER Charles (1941) (H) 01:14.75 258 Hampshire North
3 WEBSTER Paul (1942) (H) 01:16.35 239 City of Canterbury

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (J)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 SWANN Charles (1937) (J) 01:16.41 238 Romsey & Totton
2 SEABROOK John (1936) (J) 01:18.63 213 Kings Cormorants
3 OSBORNE Gordon (1938) (J) 01:40.83 72 Isle of Wight Masters

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (K)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 JACEY John (1934) (K) 01:21.47 186 West Wight
2 TAYLOR Frank (1931) (K) 01:27.31 139 Hampshire North
3 HENNIKER Eddie (1930) (K) 01:51.17 43 City of Canterbury

100m Freestyle, Male, All Ages, HDW, 21/02/2004 Age Group result (S)

Pos Name, YOB Time GB/BAG Pts Club
1 ROOKER Ben (1981) (S) 00:58.27 578 Royal Navy
2 HOARE Philip (1980) (S) 01:04.81 420 Teddington
3 COLLINS Richard (1981) (S) 01:07.58 367 Royal Navy